Farklı programdan excel'e dosya gönderirken

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Merhaba,
Ben işyerimde Melanis-Korgün adlı bir program kullanıyorum. Bu programda raporları Excele gönderme imkanı var. Aynı programı tüm şirket kullanıyor ve sadece iki bilgisayarda excele rapor göndermede sorun yaşanıyor. Benim sorunum şu; korgünde tarih sırasına dizdiğim bir rapor excele gittiği zaman bir kısmı gün.ay.yıl şeklinde giderken bir kısmı ay.gün yıl biçiminde görünüyor. Bu da çok sorun yaratıyor. Hücre biçimlendirmesinden de çözemiyorum, zaten çözülse bile her rapor gönderişimde hücre biçimlendirmesi yapmak istemem. Diğer bilgisayarın problemi ise rapor gönderildiğinde fiyatların doğru gitmemesi. Fiyatlar virgülden sonrasını göstermiyor. Bu hatayı düzeltebiliyorum ama her raporda aynı düzeltmeyi yapmak zorunda kalıyoruz. Bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı acaba? (Tekrar hatırlatayım bu sorunlar diğer bilgisayarlarda yaşanmıyor, onlarda rapor göndermede sorun yok)
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
İlk söylediğiniz sorun pclerin tarih ayarlarındaki farklılıktan kaynaklanır. Bu ayarı denetim masası-bölge ve dil seçenekleri-özelleştirden sorun olmayan pclerle karşılaştırabilirsiniz. Diğer sorununuz içinde excel menüsünde araçlar-seçenekler-düzen-sabit ondalık ayarına bakın. Seçili ise işareti kaldırarak deneyin.