Farklı sorguları bir arada almak

Excel Vers. ve Dili
Ev -> Office 2016 Tükçe
İş -> Office 2016 Tükçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04/01/2022
iyi günler

Benim sorunum access de veri tabanından yapılan farklı sorguları bir seferde alamamak isteğim atıyorum 3 sorgum var ve bunların hepsi aynı sipariş için yapılan sorgular. bu üç sorgu aynı excel sayfasına 3 ayrı sheet olarak gelsin ve sheetlerin ismleri sorguların isimleri olsun ve ayrıca sorguların içindeki sütünların başında atıyorum özel1 özel2 gibi o sütündaki bilgilerin ne olduğunu bildiren hücreler var ben bu yazıların yerine benim istediğim şeylerin mesela özel 1 olan yerin excele atıldığında sipariş numarası olarak yazmasını istiyorum biliyorum çokşey istiyorum ama sizin samimiyetle cevap vereceğinizi biliyorum:) ayrıca bunun kodla yapılacağını zannediyorum o kodu nereye yazacağımı da söylerseniz minnettar olurum
iyi çalışmalar dileğiyle

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba :hey:

Kodsuz basit çözüm:
Birinci sorguyu datasheet görünümünde açın ve hepsini seçip copy paste
excelin sheet1ine ve sırasıyle diğer queryleride aynı şekilde diğer sayfalara kopyalayın.
Sonra excelde sayfa isimlerini istediğiniz şekilde değiştirin.

Accessi açıp link kurun, File/Get external data/ link tables vs vs...
Artık istediğiniz şekilde ister accessde, ister excelde verilerinizi değiştirdiğinizde diğer tarafta değiştiğini göreceksiniz.
İyi Çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Ev -> Office 2016 Tükçe
İş -> Office 2016 Tükçe
04/01/2022
SORGU

ilk önce teşekkür ederim ama yapamadım access 2003 türkçe kullanıyorum attığım sorguda da değişik tarih kısıtlaması veriyorum örneğim 26.09.2004 tarihinde diyorum birsorgum bana bir siparişin nekadar ve nelerden boyandığını diğeri ise nekadar sevk edildiğini veriyor benim isteğim ben birkere 26.09.2004 yazdığımda ogün içerisindeki boyayı ve sevki versin ve ben bu sorguyu 3 e çıkara bileyim şimdiden teşekkürler ve iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Ev -> Office 2016 Tükçe
İş -> Office 2016 Tükçe
04/01/2022
iki sorgu yu bir arada almak

iki sorguyu form oluşturup access in içinden otomatik macro ile aldım ama iki ayrı excell sayfasına verdi ayrıca like [deneme] gibi filitre verdiğim zaman hata verdi bu hatanın olmaması için ne yapabilirim ve iki ayrı dosya değil tekbir dosyanın içinde nasıl ala biliri yardım ederseniz sevinirim

Aşağıdaki örnek bir sayfa için diğer sayflarda da aşağıdaki prosedürleri takip edersen eş zamanlı olarak alabilirsin.

edit : diğer sayfalar için tüm prosedürleri değil sadece 9. resimden itibaren olanları takip etmen gerekiyor.

Excel Vers. ve Dili
Ev -> Office 2016 Tükçe
İş -> Office 2016 Tükçe
04/01/2022
access

Dediğin gibi yaptığımda ve query de düzenlediğimde ölçüt kısmına lika [sipariş numarasını girin] dediğimde ayrı ayrı aynı şeyi yazmam lazım ben istiyorum ki ben bir kez sipariş numarasını gireyim o ilgili sorguları yapsın

tamam işte tam istediğin şey.

eğer 9. adımdan itibaren excelde makro kaydet i kullanırsan aşağıdaki gibi bir kod elde edersin tek yapman gereken sql sorgusunu biraz değiştirip parametrik yapmak. Ã?rnek makro kaydet ile oluşan kod.

Kod:
With ActiveSheet.QueryTables.Add(Connection:= _
        "ODBC;DSN=fenomen;DBQ=C:\fenomen\fenomen.mdb;DriverId=25;FIL=MS Access;MaxBufferSize=2048;PageTimeout=5;" _
        , Destination:=Range("A1"))
        .CommandText = Array( _
        "SELECT query1.ID, query1.ADI, query1.SOYADI" & Chr(13) & "" & Chr(10) & "FROM `C:\fenomen\fenomen`.query1 query1" & Chr(13) & "" & Chr(10) & "ORDER BY query1.ID" _
        )
        .Name = "Query from fenomen"
        .FieldNames = True
        .RowNumbers = False
        .FillAdjacentFormulas = False
        .PreserveFormatting = True
        .RefreshOnFileOpen = False
        .BackgroundQuery = True
        .RefreshStyle = xlInsertDeleteCells
        .SavePassword = True
        .SaveData = True
        .AdjustColumnWidth = True
        .RefreshPeriod = 0
        .PreserveColumnInfo = True
        .Refresh BackgroundQuery:=False
    End With
biz bu sorguyu parametrik yapmak istersek (senin örneğinde like kullanarak) sql sorgusunu

Kod:
 "SELECT query1.ID, query1.ADI, query1.SOYADI" & Chr(13) & "" & Chr(10) & "FROM `C:\fenomen\fenomen`.query1 query1" & Chr(13) & "" & Chr(10) & "Where ADI  like " & cells(5,1) & "% ORDER BY query1.ID" _
        )
yukarıdaki gibi değiştirirsen sorgu like iifadesi ile 5. satır 1. kolondaki data ile başlayan değerleri döndürerek parametrik bir yapı alır.

Eğer takılırsan bir örnek gönderebilirim.

Excel Vers. ve Dili
Ev -> Office 2016 Tükçe
İş -> Office 2016 Tükçe
04/01/2022
re

Saol Ben bunu deniyim olmazsa sana danışayım