Fİltre / SÜzgeÇ Satirlarin TaŞinmasi

Excel Vers. ve Dili
türkçe - office 2003
Arkadaşlar A sütununda Filtre uygulaması yapıyorum. Ve bu Sütunun yanında yer alan B sütundaki bilgilerini kesip, C sütununa yerleştiriyorum.

Ancak, filtre sırasında arada kaybolanlarda seçilmiş oluyor. Onlarıda kespi yapıştırıyor. Bu seçme işlemini veya taşıma işlemini nasıl gerçekleştirebilirim..

Yardımcı olur musunuz?

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,
Veriyi süzdükten sonra

• Sütunları Seçiniz (Diyelimki A ve B sütunu)
  • F5
  • Özel
  • Sadece Görünür Hücreler
  • Tamam
  • Kopyala
  • istediğiniz yere yapıştırın.

Excel Vers. ve Dili
türkçe - office 2003
Olmadı...

Ben süzgeçleri yapıyorum.. Sonra Örneğin; A sütunu 500 satırdan 100 satıra düşüyor.

bu 100 satırın yanındaki B hücresindeki bilgileri dediğiniz şekilde kopyalıyorum.
  • Sütunları Seçiniz (Diyelimki A ve B sütunu)
  • F5
  • Özel
  • Sadece Görünür Hücreler
  • Tamam
  • Kopyala
Sonra hiç süzgeçleri kaldırmadan bunları C ye yapıştırmak istiyorum. Yapıştırdığında A1'den başlayarak aşağı doğru devam ediyor... Ben sütunlarında kayma olmadan yapıştırmasını istiyorum.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Ben yapıyorum oluyor.

İşlemi doğru yapıp yapmadığınızı anlamak için başka bir sayfaya kopyalayınız. Bakalım süzülen bilgileri mi yapıştırıyor.

Excel Vers. ve Dili
türkçe - office 2003
Ben yapıyorum oluyor.

İşlemi doğru yapıp yapmadığınızı anlamak için başka bir sayfaya kopyalayınız. Bakalım süzülen bilgileri mi yapıştırıyor.

Evet sadece süzülenleri yapıştırıyor... Bunda sorun yok... Ama satırlarını alt alta koyuyor.

Ben satırlarında bir değişiklik olmasını istemiyorum... yani süzgeç sonrasında,

kopyalanan 230. satır. yine yapıştırıldığında 230. satıra gelmeli.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Ne yapmak istediğinizi açık söylemek gerekirse tam olarak anlamadım. Hem süzüp hemde aynı satıra yapıştırmanın mantığı ne olabilir? ne işe yarayabilir?

Merak ettim, bunları açıklarsanız belki bir çözüm yolu bulunabilir.

Excel Vers. ve Dili
türkçe - office 2003
Ayni Satira YapiŞtirmiyorum, Yan Satira YapiŞtiriyorum...

Excel Vers. ve Dili
türkçe - office 2003
A'dan Z'ye süzme fikriniz için teşekkür ederim.Evet verdiğim örnekte İSİMLER VAR VE. İsimleri sıralarsak olur...

Ancak ALFABETİK sıralama yerine; Süzgeçle yapmalıyız... Çünkü, Süzgeçte koşullu süzgeç yapıyorum... Diyorum ki; içerir T harfi diyorum...

O Alfabetik sıralama benim bu anlamda sıkıntımı çözemiyor. Ama dediğiniz gibi, sadece isimler olsa idi, ve Eşittir = Ali dese idim olabilirdi...

Ama ben 8000 satırlık bir data da; sadece içerir T leri seçiyorum...

onlarıda yan sütuna taşımak istiyorum...

Süzgeçlemeden sonra; Görünenleri F5 / ÖZEL / Yalnızca Görünen Hücreler... diyerek seçebiliyorum. Sonrasında bunları CTRL - X ile kesip, yanındaki sütuna taşımak istiyorum. Ama taşıma sırasında sütunları alt alt yapıyor. Ben sütunları doğru şekilde yan tarafa koymasını istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
türkçe - office 2003
bir çözüm bulmamız lazım...

Ferhat Hocam, Ziya Hocam / değerli Uzmanlarım... ne yapmalıyız...