Form oluşturup dağıtma ve cevapları toplama

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-03-2029
İyi günler;
Aşağı yukarı 25 kuruma puantaj formatında form gönderip e-posta ile bunları toplayıp cevapları da tek puantajda otomatik olarak birleştirip verileri toplamam lazım.Şimdiye kadar bunları ıslak imzalı topluyordum ama bu da zaman kaybına sebep oluyordu.Ayrıca gönderenin de kim olduğu ve hangi tarihte gönderdiğinin ispatı lazım yani ilerde çalışanın biri problem çıkarırsa senin kurum yetkilin bu formu şu şekilde göndermiş demem için.Yardım ederseniz sevinirim.

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
13-06-2024
Aklıma artık üniversitelerdeki kağıt dönemini kapatıp online ve kişisel bilgilerle girilebilen anket ya da benzeri tablolar ile bunların sistem tarafından otomatik toplanıp analizi de yapılmış ve sonuçlanmış veri öbekleri örnek olarak geliyor. Sorunuz uzun bir çalışma gerektirse de excel içinde veya dışında bir çalışma için fikir fırtınasına açık .

Bir kapalı sistemde firma içi çalışma da olabilir , ya da bulut sistemi de yapılabilir. Buna örnek google docs ve bunun içinde yer alan anket türü çalışmalar olabilir ve burada hazırlanan formlara tc no ile girip online formu doldurarak mail halinde gondermesi olabilir. Ayrıca bu formlar aynı yerde depolanabilir .

Tabi bu sadece benim fikrim , excel ile iletişimine de bir yol yapılabilir ve zamanlı olarak veriler buluttan dışveri al yolu ile excele indirilip zaten kodları hazırlanmış programda son hali ile otomatik grafiklenebilir .

Yani göründüğünden de gelişik ve geniş bilgili ekip çalışması gerektirebilir bir şey ortaya çıkabilir , ancak üst düzey çok kişinin de kullanımına uygun bir çalışma haline de gelebilir.

Ya da o kadarına gerek yok ben işimi görsem yeter de diyebilirsiniz . Her iki durumda da ne gibi bir dağıtılabilecek temel form kullanmak istediğinizi bir örneği sorunuza ekleyerek düşünceniz ve nihai amacınızı görselleştirmeniz iyi olabilir. Mutlaka sitede fikir fikirden bilgi bilgiden üstün öneriler usta ve üstadlarımızdan gelecektir.

yyhy

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2021 TR
Microsoft 365 TR
20-03-2029
Aslında karşı tarafın anlayacağı ve doldurabileceği basitlikte olması çok önemli. Yani karşı taraf ben bu formu nasıl dolduracağım,şurası böylemi olacak diye telefon açıp sormaması gerekli ki amaç hasıl olsun.

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
13-06-2024
Karşı taraf siz ne verdinizse onu görecek zaten, yani bunun sistemle programla değil direk sizin izahınızla alakası olabilir. En fazla, bir ya da fazla yardım tuşu açılabilir.

Ancak , ne üzerinde konuştuğumuzu örneklerseniz konu teorik yürümez , düşünce kısmına geçilebilir.