FORMAT ATMAK

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2010 PRO TR
Selam;
win Xp kurulu bir bilgisayara makroyla veya bir disketle fazla karışık olmadan C sürücüsüne format atabilirmiyiz.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Walla ne diyeyim.....

Bu iş için makroya veya *.bat dosyasına ne ihtiyaç var onu anlamadım....

WinXP CD'ini CD-ROM'a koyup da PC'i başlattığınız anda zaten PC sorucaktır "Abi, ne istiyon ? Onaralım mı, format mı atalım ?" diye....

Seçime göre de devam edilir, bence....

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2010 PRO TR
elimde mevcut xp cd si yok sadece format atmak istemiştim

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
selam,

98 açılış disketiniz varsa bu işi rahat rahat halledebilirsiniz... yanlız bilgisayarınız açılırken "del"(bazı bilgisayarlarda bu tuş değişebilir) tuşuna basarak "setup" ayarlarına girip açılış'ı disket(a) olarak ayarlarsanız, açılış disketle başlayacaktır.

açıldıktan sonra komut olarak "format c:" yazmanız yeterli olacaktır.

kolay gelsin.

:eek: WinXP nfts olarak kuruluysa format atanazsınız onun için part diye prg lazım
:lol: WinXP fat 32 kolarak kuruluysa win98 & win9x açılış disketi ile halledersiniz
:icelim:

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
WinXP nfts olarak kuruluysa format atanazsınız onun için part diye prg lazım
1) WinXP zaten NT tabalı bir OS' dir. Diskin file structure yapısının NTFS olmaması pek mumkun degil.

2) NTFS formatlı diskte sayisiz defalar diski formatladım ve ilave herhangibir programa ihtiyac duymadim. WinXP CD'si, format icin yeterli destegi saglar...

3) "part" diye tanimladiginiz program herhalde "Partition Magic". Iyi bir program fakat onun bile kiviramadigi durumlar olabiliyor...

part herseyi halleder ..
Partition Magic yapamadığı nı o yapar ben bilgisayarla çok ilgileniyorum
:hey:

X

xxrt

Misafir
part diye prg lazım
Ben daha yeni format attım NTFS olarak kurulu idi.Win98 ile format attım..Kurarkende Fat32 olarak kurdum..Partition Magic kendi kendini imha eden bomba diyelim..
ben bilgisayarla çok ilgileniyorum
Bizimde bilmediklerimiz olabilir.Bilgilerinizi paylaşırsanız bilgilenmiş oluruz.
kolay Gelsin. :hey: :hey:

Bu arada Met07 nin elimde XP cd si yok açıklması unutuldu galiba.
Sayın Met07 elinizde programcd si yoksa format atmaya hiç kalkışmayın. CD yoksa format atınca herşe bye diyeceğiniz için boş PC ile başbaşa kalırsınız dikkat!
Bu arada win98 başlangıç disketini NTFS formatlı diskte bende açamadım.Onun için XP kurulu sistemde bir başlangıç disketi oluşturmak gerekiyor. Saygılar

X

xxrt

Misafir
elinizde programcd si yoksa format atmaya hiç kalkışmayın. CD yoksa format atınca herşe bye
Bu benimde aklıma gelmişti.Format CD Olmayınca geriye Win98 Yüklemek kalıyor.XP OLmadığına göre..!!

***//
win98 başlangıç disketini NTFS formatlı diskte bende açamadım.Onun için XP kurulu sistemde bir başlangıç disketi oluşturmak gerekiyor.
Win98 Açılış Disketi ile NTFS formatta kurulan XP'yi Bu açılış disketi ile açamazsınız..(Açılırda..)
Win98 CD'sini Takıp,Biostan CD Ã?nceliğini alarak,NTFS Formatını Fat32 ye dönüştürmeniz gerek,(Format atılmaz değil)ve formatı atmanız gerek..Yanılıyormuyum..?
NTFS Formatı Sistemin daha hızlı çalışması için yapılmakta olup,NT Sayın RAider'in bahsettiği üzere
WinXP zaten NT tabalı bir OS' dir.
Yani NT XP'nin Atasıdır...Ben böyle biliyorum.Hatam olabilir.Varsa Bilmemek ayıp değil...
prg isteyelere ödemeli yollanır
Bu sitede hiçbirşey para ile satılmıyor.Sadece Paylaşıyoruz..!!

Galip,
Bu arada Met07 nin elimde XP cd si yok açıklması unutuldu galiba.
Unutulmadı.Bahse konu Makro ile format atmak mümkün,ama tabiri caiz ise bu bizim ihtisas alanımıza girmiyor.

Bu sitede hiçbirşey para ile satılmıyor.Sadece Paylaşıyoruz..!!

:hey: Ama 700mb'lık cd ancak kargo ile yollanır :hey:

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2010 PRO TR
arkadaşlar ilginize teşekkürler sorunu bir cd bularak hallettim.

SN Dilekgüç
Sn Raider ve Sn xxrt' ye katılıyorum..
MS XP hem NT tabanında hem de Fat 32 tabanında çalışır. kurulumda size sorar.
Eğer pc'niz fat 32 ise NTFS formatına çevireyimmi diye .Çevirirseniz; bundan böyle fat 32 kullanamazsınız.Onun için makinalarına çit işletim sistemi kuranlar MS Xp işletim sistemini fat 32 olarak kurarlar.

arkadaşlar naçiz bilgimi paylaşmak istedim ntfs yi win98 de şöyle formatlarsınız başlangıç disketiyle açtıktan sonra fdisk programına girerken ilk bir sayfa yazı gelio orayı default olarak E harfi ile açıyosunuz ama onu H yapıtığınızda diske erişebilirsiniz (ingilizce iste tabi Y ve N) ister format iste bölüm oluşturma ne istiyosanız yapabilirsiniz tanımadığınız kişilerede para vermenize gerek kalmaz bu forumda en azından amacına ulaşmış olur
İyi Çalışmalar