formda toplam alma

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
dosya kontrolü

arkadaşlar yukarıda sorduğum soruların neredeyse çoğunu bişekilde belkide access mantığına ters olma olasılığı ile birlikte başardım ama okadar çok tablo sorgu ve form atımki dosya şişti 14mb gösteriyor sonradan çalışırken bi sorun çıkarmı onuda bilmiyorum, üstadlardan ricam bu işi bilmeden yapmaya çalıştığım için bir sürü yanlışım olduğuna eminim dosyayı kontrol edebilirmisiniz atılacak silinecek yerler hakkında yardımlarınızı bekliyorum,

teşşekürler....

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
ynt

sayın cetorp2007
Yolunuzun yanlış demiyelim ama çetrefilli ve uzun.
Buna hiç gerek yok hepsi tek bir form ile çözülür.Nasıl mı?
Ocak şubat vs hangi ay olursa olsun o aya ait bilgiler sql ile alınır ve formun recordsourcesine eklenir işlem bu kadar
Toplamları almaya çalıştığın forma hiç gerek yok onu8 rapor yapabilirsin ve ay ay çok rahat alabilirsin
örnek gerekirse eklerim
Syn adnan bey verdiğiniz bilgiler için çok teşşekürler gerçekten yararlı oldu zaten bu programı düzenlerken bu sitenin ve sitedeki paylaşımcı arkadaşların çok faydası oldu bazı yerleri onlardan aldım, bazı yerleri anlamaya çalışarak kendim yaptım, sql ile alınır demişsiniz önce bunun ne demek olduğunu araştırmam gerekli elinizde uygun örnekler var ise daha iyi anlayabilirim, özellikler diğer arkadaşlardanda rica bu en son gönderdiğim dosya üzerinde bana yardım ederlerse müteşekkür olurum dosyanı boyu uzadıkça uzadı benm lafım gibi, dosya ortada takdiri sizlere bırakıyorum, yardımlarınızı bekliyorum,

saygı ve sevgilerimle

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın cetorp2007
sizin için formu ve raporu olan örnek hazırladım öyle sanıyorum ki bumdan sonrasını kendiniz yapabilirsiniz
form1 şimdiki ana formunuz
bir tane de frmiscilik adında formunuz var bu for 12 ay içinde iş görebiliyor
raporda toplamları aylara göre gruplayarak aldım yerleştirmek hagi kadın hangisi ile toplanacağına kara sizin işiniz iyi çalışmalr

Ekli dosyalar

• 55.5 KB Görüntüleme: 15

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Teşekkür

Sayın Adnan Yurdakul;

Amatör bir access seveni olarak, hocam bu çok güzel örnek çalışmanızı arşivime koyacağım... Verdiğiniz emek için kendi adıma teşekkürü bir borç bilirim,

"Form Kapat" çalışmıyor, özel bir kod yazmak gerekiyor mu?

Sevgi ve saygılar.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın Adnan Yurdakul;

"Form Kapat" çalışmıyor, özel bir kod yazmak gerekiyor mu?
Uygulamada uygulamaya geçerken ya silindi ya da göz ardı edildi. İlgili düğmenin klik olayına.

Kod:
On Error GoTo Err_Komut0_Click

DoCmd.Close

Exit_Komut0_Click:
    Exit Sub

Err_Komut0_Click:
    MsgBox Err.Description
    Resume Exit_Komut0_Click
kodlarını ekleyin.

İyi çalışmalar