formu excel e koymak.

arkadaşlar. excel vba da yaptığım bir formu veya chekbox türü işleri nasıl exelde görecem. diyelimki bir user form yaptım . onun çalışma kitabında sayfa 1 de gözükmesi için ne yapmalıyım. çözemedim gitti.

teşekkürler

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Sorunuz anlaşılmıyor sn.mandrake2006

tekrarlıyorum.

sormak istediğim. excel de bir çalışma sayfası açtım. ve excel in visual basic inde bir user form veya oan benzer textbox türü şeyler olan bir form yaptım veya modülde kod yazarak bir modül oluşturdum. bu yaptığım işleri excel in çalışma sayfasına nasıl aktaracağım. veya command buton yaptım. bunu excel in sayfa 1 de göstermek istiyorum. umarım anlatabilmişimdir.

saygılar iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 TR
sormak istediğim. excel de bir çalışma sayfası açtım. ve excel in visual basic inde bir user form veya oan benzer textbox türü şeyler olan bir form yaptım veya modülde kod yazarak bir modül oluşturdum. bu yaptığım işleri excel in çalışma sayfasına nasıl aktaracağım. veya command buton yaptım. bunu excel in sayfa 1 de göstermek istiyorum. umarım anlatabilmişimdir.

saygılar iyi çalışmalar.

sn. mandrake2006;

vba da yazdığınız makroları çalışma kitabı üzerinde objelere atamanız gerekiyor. mesela bir adet userform yaptınız. ayrıca bir modul ekleyerek aşağıdaki kodları yazınız:

Kod:
sub userform_ac()
userform1.show
end sub
excel çalışma kitabınıza formlar araç çubuğundan bir adet buton ekleyiniz ve üzerinde sağ tıklayarak çıkan menüden makro ata seçeneğini işaretleyiniz, karşınıza kayıtlı makrolarınız ve yukarıda yazdığımız "userform_ac" makrosu çıkacak. onu işaretleyerek kapatacaksınız pencereyi. artık bu butona tıkladığınızda hazırlamış olduğnuz userform ekrana gelecektir.

umarım sorunuzu doğru anlamışımdır. ayrıca bütün bunlarla ilgili ayrıntılı bilgiye excel dershanesinden de ulaşabilirsiniz.