formül karakterlerini renklendirme

Excel Vers. ve Dili
excel-2010 tr
=eğer(xxx;xxx;xx)&"xxxxx"&eğer(xxx;xxx;xxx)&"xxxx" gibi bir formülüm var. bu hücrede birleştirdiğim bu formüller sonucunda bir metin çıkıyor ben bu metinin yani {=eğer(xxx;xxx;xx} bu kısman kadar olanını bir renk & {"xxxxx"} buraya kadar olanını başka bir renk ile yazmasını istiyorum. yani karşıma formüller sonucunda çıkan metni kısım kısım renklendirmek istiyorum. bunu nasıl yapabilirim?

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 TR.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-06-2023
Merhaba;

Biçim>koşullu biçimlendirme ile yapabilirsiniz. Konu ile ilgili forumda birçok örnek bulabileceksiniz. Arama motorunu kullanınız.

Excel Vers. ve Dili
excel-2010 tr
Merhaba;

Biçim>koşullu biçimlendirme ile yapabilirsiniz. Konu ile ilgili forumda birçok örnek bulabileceksiniz. Arama motorunu kullanınız.
teşekkür ederim fakat sizin vermiş olduğunuz bilgiye göre ben yapamadım. nasıl bir şey yapmak istediğimi örnek bir dosya ile upload ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 TR.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-06-2023
Merhaba;

Dosyanızı inceledim. Birleştirilmiş metinler üzerinde bu işlemi yapmanız bana göre olmaz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Formül ile yapılan birleştirme işleminde farklı renk kullanamazsınız.

Excel Vers. ve Dili
2003.tr
aynı sorunu bede yaşadım

3 den fazla renklendiremiyoz.daha fazla renklendirmek için formül yo
kmu?

Excel Vers. ve Dili
excel-2010 tr
Son düzenleme:

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
çok güzel bir çalışma paylaşımın için teşekkürler. fakat benim formülüm içinde "xxx" oluğu için Case Is = ""xxx"": .Interior.ColorIndex = 1 yazarken içiçe " olduğundan hata veriyor bunu çözmenin bir yolu var mı acaba?? birde bu kodlar zemin rengini değiştiriyor metin rengini değiştirmemiz mümkün mü???
Bu yanıtı, sizin yukarıdaki sorunuza yanıt olarak vermedim.

Bu yanıt, üçten fazla koşullu biçimlendirme yapamıyorum diye soran Sayın musti_145 içindir.

Sizin sorunuza gelince onun bir yanıtının olabileceğini sanmıyorum. Ama yine de bu Excel. Olmuyor, olamaz gibi bir şey demekten de her zaman kaçınırım.