formül oluşturma

arkadaşlar exceli çok iyi bilmen bir formül için yardım istiyorum şimdiden teşekkür ederim

benim sorum örneğin sayfa 1 de b4 hücresindeki değeri kullanarak sayfa2 ye yeni bir yazı yazıcam

sayfa1 in b2 hücresinde " 2006/123" yazılı olsun ben sayfa2 de "sayınumarası : 2006/123" şeklinde yazmasını istiyorum

bu şekilde sayfa1 de b2 hücresini her değiştirdiğimde sayfa 2 de ki ilgiili hücrede değişecek bunun nasıl yapıldığını söylerseniz sevinirim

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Sayfa 2'de hücre adresiniz sabit ise, örneğin A5;

="sayınumarası : "& Sayfa1!B2

formülünü kullanabilirsiniz.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
="sayınumarası :" &Ssayfa1!B2

peki arkadaşlar sorunun devamı olarak birkaç şey daha sormak istiyorum

ilk başta başka hücreden alınan bilgi sonra benin elle yazacağım yazı sonra tekrar başka bir hücreden alınacak bilgi ve tekrar benim elle yazacağım bilgi nasıl fomüle edilir.

fark edermi bilmiyorum birde ilk başta elle yazırmış bilgi sonra başka hücreden alınan bilgi sonra tekrar elle yazılan bilgi bunlar nasıl formüle ediliyor

bu konuda bilgi verirseniz senirim

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Verilerinizi örneğin A1 B1 C1 D1 hücrelerine yazın.Bunların içinde formüllü hücrelerde olabilir.( C1="sayınumarası : "& Sayfa1!B2 gibi )
E1 hücresinede =A1&B1&C1&D1 yazabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 TR
peki arkadaşlar sorunun devamı olarak birkaç şey daha sormak istiyorum

ilk başta başka hücreden alınan bilgi sonra benin elle yazacağım yazı sonra tekrar başka bir hücreden alınacak bilgi ve tekrar benim elle yazacağım bilgi nasıl fomüle edilir.

fark edermi bilmiyorum birde ilk başta elle yazırmış bilgi sonra başka hücreden alınan bilgi sonra tekrar elle yazılan bilgi bunlar nasıl formüle ediliyor

bu konuda bilgi verirseniz senirim

selamlar;

sayın ripek hocamın söylediklerini haddim olmayarak biraz daha açmak istiyorum daha açıklayıcı olabilmesi açısından,

hücre içerisine formul girerken elle yazacağınız veriler var ise bunları " " (tırnak) imlerinin arasına yazmanız gerekiyor. ve elle yazacağınız veriden sonra hücre başvurusu kullanacaksanız bunu da & işaretiyle ayırmalısınız. bunun sıralaması fark etmez. örneğin;

a1=cellchuq
b1=excel.web.tr

olduğunu varsayalım.

c1 hücresine aşağıdaki gibi formulize edebilirsiniz;

="merhaba, ben "&a1&" en kaliteli forum "&b1

sonuç şöyle olacaktır;

merhaba, ben cellchuq en kaliteli forum excel.web.tr

saygılar...