Formüllü sayfada toplam aldırmak

Ödemelerimi takip etmek için bir excel programı kullanıyorum. Yine bu siteden elde etmiştim.
Çıktı alırken sonunda toplam ytl dolar ve euro görünsün istiyorum. Yani dolu olan son satırdan sonra toplam yazsın istiyorum. Daha doğrusu ben istemiyorum patronum istiyor. Yapacağımı söyledim ama yapamadım. Üstte görünen toplamın sayfanın altındada görünmesini her sayfanın altında o sayfayıda toplayarak otomatik olarak görünmesini istiyorum. kimse bilmiyor herhalde bilen varsa yardımcı olurlarsa sevinirim. Çözümü böyle değilde başka bir şekildede bulabiliriz. Sayfanın altında görünsün yeter nasıl olacağı önemli değil.

pardon düzelttim

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn gezgin3458,

Dosyanızın kısa yolunu eklemişsiniz, aslını ekleyin.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn gezgin3458,

Dosyanız ekte.

mehmet bey çook teşwekkür ederim ellerinize sağlık beni bir yükten daha kurtardınız. ne deswem azdır. sağolun.

Sayın mehmet bey biraz dosyaya baktımda daha öncden bugünün ödemeleri ve önümüzdeki haftanın ödemeleri butonlarını tıkladığımda eğer o tarihte ödeme yoksa aradığınız kriterde kayıt bulunamadı diyor.
Şimdi tıkladığımda sizin sayfanın altında oluşturduğunuz gizli toplamı veriyor her ikiside bunu nasıl halledeceğiz. sizin gizlediğiniz toplam satırını koyu yapabilirmiyiz.
Son olarakta ödenmiş ve ödenmemiş kayıtları ayırabilmek amacıyla diğerlerinin yanına yeni bir buton ekleye bilirmiyiz. Ödemesi yapılmamışlar gibi falan.
Günü geçenleri ödenmiş kabul edip o tarihten sonraki kayıtların listesini alarabilmek için.

Size çok zahmet verdim biliyorum ama rica etsem bunları halledebilirmiyiz.

şimdi denedim onunla ilgili bir kayıt olduğunda toplamı görmüyormuş böyle daha iyi bu sorun çözüldü ama bu kısımlardada toplam üstte görünüyor bunuda altına almamız lazım.