Gazete Abone Takip Programı

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Sevgili Site Üyeleri,

forum taşındığından beri aradığımız bulamaz olduk malesef
daha önce bir soru yada örnek olarak eklenmiş bir program vardı burda
gazete abone takip diye yada benzer bir içerikte bir program...

ilgili arkadaş yada programı indirmiş ve elinde bulunan varsa lütfen gönderirse
sevinirim.

karaayhan38@gmail.com

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın karaayhan,

Haklısınız özellikle Access le ilgili örneklerin neredeyse % 95 kayboldu. Forum açısından kötü oldu.

İstediğiniz uygulama sanırım aşağıya eklediğim.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
TEŞEKKÜRLER..Modalı

Sayın Modalı, hızlı cevap verme özelliğinize hayranım,anında net çözümler üretiyorsunuz.

Artık aradığımız örnekler buraya taşınana kadar,( tabi inşallah taşınırsa) sizin gibi foruma tümüyle hakim arkadaşları sürekli rahatsız edeceğiz anlaşılan.

Kolay Gelsin...

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
milli gazete programı

milli gazete programı degiştireceginiz yerleri olursa yardımcı olurum

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
milli gazete programı

orjinal milli gazete programı degiştireceginiz yerleri olursa yardımcı olurum

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010
Hayırlı günler efendim, bu gazete takip programı süper bi program. ben şunu öğrenmek istiyorum. bu programı vba kod vs yazmadan, sadece sorgulama, ilişkilerle vs mi yaptınız. kısaca bu programı nasıl yaptınız az bi izah edermisiniz. çünkü bundan yola çıkarak ben de bir gelir gider veritabanı yapmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
2010
sorunum şöyle,
a,b,c,d gibi ürünlerimiz var. bu ürünlerin hem alışı hem satışı var. veritabanım öyle olacak ki x tarihinde a ürünü alacam, y tarrihinde de satacam. istediğim zaman a ürününden ne kadar satmışım, ne kadar almışım gibi kar zarar görüntüleyebilecem, ve herhangibir tarihte genel sonuç (tüm ürüler ve kar zarar gibi görüntülenme). buna benzer bir örnek varsa gönderirimisiniz.
teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
2010
merhabalar, bir program üzerinde çalışıyorum da; şu satırı anlayamadım açıklarmısınız.
"Private Sub TeslimTarih_AfterUpdate()
Me!ActiveXDen163.Visible = False
End Sub"

burada özellikle "Me!ActiveXDen163" bu satır programı nereye yönlendirmekte..

Excel Vers. ve Dili
Sayın eskala,

Bu kodda yapılmak istenn:

"Private Sub TeslimTarih_AfterUpdate(): Teslim Tarihi form elemenı güncelleştikten sonra olayı gerçekleşince yapılacaklar

Me!ActiveXDen163.Visible = False : Benim üstümdeki(form) ActiveXDen163 elemanınn görünebilme özeeliğini yanlışa eşitliyor yani görünmez yapıyor.

End Sub: Alt yordamın sonu

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2010
Modalı kardeş çok teşekkürler, cevabın gerçekten iyi oldu. ama bir sorunum daha var. bunu da cevaplarsanız inanın benden mutlusu olmayacak. çok uğraşıyorum ama çözemedim. komut yorumu:
" Private Sub FirmaID_AfterUpdate()
Me!OlcekID = Me![FirmaID].Column(3)
End Sub"
burda formulde firma ID girildikten sonra ölçek ID değerini aldığı yer neresi. bu colon3 nerdeki kolon. bu şöyle bişey, mesle öğrneci numarasını girince adı soyadı otomatik gelsin gibi yapmaya çalışıyorum da. inanın bunun çözümüne çok ihtiyacım var.
bilenler cevap versin lütfeenn.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Modalı kardeş çok teşekkürler, cevabın gerçekten iyi oldu. ama bir sorunum daha var. bunu da cevaplarsanız inanın benden mutlusu olmayacak. çok uğraşıyorum ama çözemedim. komut yorumu:
" Private Sub FirmaID_AfterUpdate()
Me!OlcekID = Me![FirmaID].Column(3)
End Sub"
burda formulde firma ID girildikten sonra ölçek ID değerini aldığı yer neresi. bu colon3 nerdeki kolon. bu şöyle bişey, mesle öğrneci numarasını girince adı soyadı otomatik gelsin gibi yapmaya çalışıyorum da. inanın bunun çözümüne çok ihtiyacım var.
bilenler cevap versin lütfeenn.
FirmaID özelliklerine gir. Veri sekmesinden satır kaynağını seç. Yandaki 3 noktaya basarak kaynak verisini göster. orada 4. sütundaki değer neyse onu OlcekID ye atacaktır.

Excel Vers. ve Dili
2010
Yasin bey süpersiniz yaa, çok güzel bee. çok saolun.
yalnız bir sorun daha mesela sadece numara girince hem adı hem soyadı ve hemde başka bişey daha otomatik gelsin istesem nasıl olacak.?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Yasin bey süpersiniz yaa, çok güzel bee. çok saolun.
yalnız bir sorun daha mesela sadece numara girince hem adı hem soyadı ve hemde başka bişey daha otomatik gelsin istesem nasıl olacak.?
programı hiç incelemedim. fakat dediğim gibi Me!OlcekID = Me![FirmaID].Column(3) şu 3 sayısını arttırdıkça 4,5,... o sütundak ideğerleri atayabilirsin.
örnegin formda text1 değerin varsa me.text1=Me![FirmaID].Column(4) yaparak 5. sutundaki kolan değerini text1 e aktarırsın.
bunu yapmanın yalnız 1 yolu bu şekilde. daha başka yollarıda var. programa bakmadığımdan bişey diyemicem ama mantığı bu şekilde

Excel Vers. ve Dili
2010
Yasin bey örnek olarak ekte dosya yolladım. şimdi buradaki sorun şu; kayıt formuna girdiğim zaman, üye noyu yazınca otomatikmen adı, soyadı, lakabı gelsin istiyorum. sadece adı geliyor diğerlerini getiremiyorum.
bir de toplam borc belli, para verdiği zaman giriş yapılacak o zaman da kalan otomatikmen hesaplanması nasıl olur?
ilginize çok teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Yasin bey örnek olarak ekte dosya yolladım. şimdi buradaki sorun şu; kayıt formuna girdiğim zaman, üye noyu yazınca otomatikmen adı, soyadı, lakabı gelsin istiyorum. sadece adı geliyor diğerlerini getiremiyorum.
bir de toplam borc belli, para verdiği zaman giriş yapılacak o zaman da kalan otomatikmen hesaplanması nasıl olur?
ilginize çok teşekkürler...
buyrun sanrım bu işinizi görür

Excel Vers. ve Dili
Sayın eskala,

Bence gidiş yolunuz yanlış. Siz daha çok excel uygulamalarından etkilenerek bir veri tabanı geliştirmek istiyorsunuz. Ancak bence ekdeki uygulamayı incelerseniz bir veri tabanının bu şekilde dizayn edilmesi gerekiyor. Yine de yanlışlar var. Veri tabanı uygulamalarında hesaplanan alanların kayıtları tutulmazlar. ancak formlarda, sorgularda ve raporlarda görünürle. kısacası her üyenin belirli bir borcu var bu alt formda değil de normal formdaki kayıtlarda tutulması gerekir.(Veya başka bir alt form ve tablo dizayn edilebilir.) Üye para yatırdıkça ki bu çok kez olabilir formda veya aporda eklenen alanlarla toplam ödenen ve kalan borç görülebilir ama bu hesaplama sonuçlarının kayıt olarak tutulması hem gereksiz hem veri tabanının hacmi büyütürler hem de veri tutarsızlığına neden olurlar.

Şimdilik iyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2010
daha ne diyeyim ki sayın modalı, çok güzel olmuş, elinize zihninize sağlık.tabi bir iki sorum da olacak. 1.si merak ettim de (acceste yeniyim onun için) kod sayfasını açınca ordaki kodları siz mi yazıyorsunuz veya form sorgu oluşturduça o kendi otamatik mi arka planda oluşuyor. 2.si üye bul dürbüne tıklayınca açılan form sayfasının adı "öğrenci Seçme" değil de "üyelerimiz" olarak nerden değiştirebilirim. 3.sü şöyle bir sorgu ve rapor eklermisiniz, soyadı "x" olanlar, "borcu olmayanlar" gibi ve rapor olarakta x üyenin durumunu gösteren bir çıktı.
kolay gelsin, şimdiden teşekkürler, saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
Sayın eskala,

O kodların bazıları otomatik olarak ekleniyor.
Şöyle bir uygulama yapın boş bir form yaratın ve üzerine düğüme ekleyin ekleme sırasında sihirbaz da etkin olsun ve çalışsın. Ondan sonra çıkan pencerelerden sorulara cevap vererek ilerleyin en sonunda kod sayfasını açıp bakın o düğümeyle ilgili kodlar eklenmiş olurlar.

Kodların bazılarını ise kendim yazıyorum.

Açılan formu kodları tekrar yazmaamk için başka bir uygulamadan veri al yöntemiyle aldığım için başlığını değiştirmeyi unuttum. Formu tasarım görünümünde açıp formun özellikler penceresini açın. Biçim sekmesinin en üstünde Resim Yazısı alanı var onu istediğiniz şekilde değiştirin form açıldığında başlık olarak yazdığınız gelecektir.

Rapor eklemek tabi ki mümkün. Siz uygulamaya veri ekleyin biraz alıştırma yapın daha sonra foruma ekleyin bu probleminizi de halledeyim.

iyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2010
çok sağolun, Allah gönlünüze göre versin, inanın hemen cevap vermeniz ayrı bir mutluluk verdi.
access nasıl öğrenilir, tavsiyelernize her zaman uyacağım...
kolay gelsin, iyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
2010
Sn. Modalı;
aidat tablosunda "toplam, verilen, ve kalan" sütunlarında 2.sıradaki toplam 1.satırdan kalanı alması lazım ve her kalan toplamdan verilenin çıkmasıyla otamatik olması lazım. sanırım formullerde hata var.

ayrıca form aç dürbününe basınca tablodan isim seçinde ilgili bilgiler ana form üzerindeki yerlerine otomatik nasıl geliyor. burdaki ana kriter ne. ben bir iki düzenleme yaptım ama isimler otomatik daha gelmiyor.
teşekkürler.