gif formatı excel'de çalışırmı

Excel Vers. ve Dili
Windows 95
İngilizce
Arkadaşlar Merhaba;
İnternetten kopyaladığımız bir gif'i excel içinde çalıştırmak mümkün müdür? yoksa çok ütopik birşeymi istiyorum. Yada bunun yerine kullanılabilecek bir yol biliyormusunuz? Fikriniz nedir bu konuda?
Teşekkürler
İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Bildiğiniz gibi ikitipte gif dosyası vardır biri duruk diğeri ise hareketli eğer duruk olanı kullanacaksanız PictureBox kullanabilirsiniz eğer hareketli olanı kullanacaksanız gif oynatabilen bir kontrole ihtiyacınız var örneğin GIF89.DLL adlı kütüphane içerisinde bu kontrol mevcut. internette ararsanız bulabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Windows 95
İngilizce
Teşekkür

Teşekkürler; Dostum hemen göz atıyorum.
Kolay gelsin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bunun en kolayı sayfa üzerine bir webbrowser yerleştirerek gifi bu nesneye yüklemektir. Forumda "webbrowser" olarak arama yapmanızı öneririm.

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
Bunun en kolayı sayfa üzerine bir webbrowser yerleştirerek gifi bu nesneye yüklemektir. Forumda "webbrowser" olarak arama yapmanızı öneririm.
Leventm Hocam forumda arattım bulamadım başka çözüm bulabilirmiyiz acaba

saygılar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki gif resmini c:\ altına kopyalayın ve sonrada ekli dosyayı çalıştırın. Dosyada hem sayfa hemde userformda webbrowser nesnesi uygulaması gösterilmiştir.

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
Aşağıdaki gif resmini c:\ altına kopyalayın ve sonrada ekli dosyayı çalıştırın. Dosyada hem sayfa hemde userformda webbrowser nesnesi uygulaması gösterilmiştir.

Leventm hocam teşekkürler

Saygılar