Gitti Gidiyor - eBay satış raporundaki hatayı telafi etmek

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24/02/2021
Merhabalar,
Belirttiğim e-ticaret sitelerinden aldığım satış raporunda bir hata meydana geliyor. Yeni satış yapmaya başladığımda elimle düzeltebiliyordum şimdi ise artık çok güç bir durum haline gelmeye başladı ve hatalı olabiliyor. Buradaki sorunu eminim çok kişi yaşıyordur ve çözümü sizler için çok kolay olsa da makro ile kod yazmayı bilmeyen biri olarak benim için oldukça zor bir durum. Eğer yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Alınan raporun ham hali ilk sayfada olup olması gereken hali ikinci sayfada verilmiştir.
Özetle, ürün sayısı kadar barkod verildiğinde bunu sistem bir sonraki satıra kaydırıyor bu istenmeyen bir durum.
Item ID baz alınarak eğer satır boş ise bir önceki satırın aynısı adet miktarı kadar kopyalanıp, ilk satırdaki adet miktarı da 1 haline getirilmesi ve en zorlayıcı olabileceğini düşündüğüm tarafı ise

barkod ile ilgili kısımda eğer alta atılan hücredeki karakter sayısı 4ün üzerinde ise bunu hiç değiştirmeden kopyaladığı satırın barkod sütünuna aktarması
eğer alt satıra attığı hücredeki karakter sayısı 4ün altında ise bu karakterleri ait olduğu ve kopyalanan satırın sonunda yer alan barkodun son - (tire) işaretinden sonrasına ekleyip satırları devam ettirmesi şeklinde olması mümkün müdür? (Dosya ektedir)

Orijinal Rapor
1532476808017.png

Şu hale getirilmesi mümkün müdür:

1532477030430.png

Şimdiden ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim
Saygılarımla

Ekli dosyalar

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Dosyanız eklidir.
"Düzeltilen" sayfasındaki "Listele" butonuna basarak deneyiniz.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
24/02/2021
Elinize, kolunuza, aklınıza sağlık. Sadece benim başta belirtmediğim bir sey var o da bazen alt satıra attığı kodlar karmaşık olabilme durumu oluyor verdiği raporda. Bu durumda aradaki tam barkodlar ya da yarım barkodlar yok oluyor buna bir çözüm getirilebilir mi acaba? (Bu kez kendinden bir önce gelene aynı yöntemle ekleme yapması için) Çok teşekkür ederim

1532483011883.png

Ekli dosyalar

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Buna ait "örnek" excel dosyanız ekler misiniz lütfen.

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
24/02/2021
Dosya eklemediğimi farkedip güncelleme yapmıştım sanırım yayına girmemiş olmalı. Ekliyorum çok teşekkürler

Ekli dosyalar

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Son dosyanızda herşey doğru düzgün çalışıyor.
Tekrar inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
2016 EN
24/02/2021
Çok teşekkür ederim, elinize emeğinize sağlık.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Rica ederim, sağolun.