GOOGLE E TABLOLAR OTOMATİK DOLDURMA İÇİN MAKRO

Excel Vers. ve Dili
Google e-tablolar, Excel 2016
Merhabalar forumda yeniyim ve merak ettiğim bir konu var. Başlıktan da anlaşılacağı gibi google e tablolar kullanmaktayım ve otomatik doldurma gibi bir makro oluşturmak istiyorum. Örnek olarak tablom şu şekildedir C sütunu kullanıcı adı D sütunu isim-soy isim bilgisi şeklindedir. Benim istediğim kullanıcı adı girilince isim-soy isim bilgisinin D sütununa otomatik olarak doldurulması. Listem baya uzun bu arada 2k - 3k arası kullanıcı bilgisi yer almaktadır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

RBozkurt

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2024
Google Sheets
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-12-2026
Kullanıcı adının nereye girileceği hakkında bilgi yok, örnek bir veri eklemeniz daha uygun

Excel Vers. ve Dili
Örnek bu link başarılı olduysa eğer; isim soy isim sütununun otomatik olarak ayarladığım kullanıcı isim ve soy isimlerinin eşleştirilmiş olduğu bir veri veya ayrı bir makro sayesinde benim doldurmama gerek kalmadan kullanıcı adının olduğu sütuna bilgiyi girdiğim gibi isim soy isim bilgisinin otomatik gelmesi, teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-11-2023
Googleda vlookup var. Exceldeki düşeyara fonksiyonu. Bir tabloda verilerini tutup oradan çekebilirsin. Makro e sheetlerde yok. Onun yerine script diye geçiyor.

Eğer yine de script istersen onedit fonksiyonunu araştırabilirsin.

Excel Vers. ve Dili
Googleda vlookup var. Exceldeki düşeyara fonksiyonu. Bir tabloda verilerini tutup oradan çekebilirsin. Makro e sheetlerde yok. Onun yerine script diye geçiyor.

Eğer yine de script istersen onedit fonksiyonunu araştırabilirsin.
ilginiz için teşekkürler, bakacağım aklımda.