Google Form'dan Excel'e Test Okuma

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Bu da benim ki. Ama biraz daha geliştirdim. Yakında yeni halini yayınlayacağım. Mantık aynı. Sizin Google formdan veri almanız çok güzel olmuş. Keşke zipgradede de olsa.
Merhabalar google formlardan nasıl veri alındığını anlatabilirmisiniz..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
Buradan bir arkadaş veri alma programı paylaşmıştı. Ben kendiminkine ekledim. @Haluk beydi sanırım.

Excel Vers. ve Dili
exel 2013
excel.web.tr ekibinin katkılarıyla hazırlamış olduğum test okuma dosyasını sizlerle paylaşıyorum.
Merhaba; exel uygulamasının 3 yanlış 1 doğru ile birlikte 4 yanlış 1 doğru için, Sadece Doğru Yanlış için bir dosyanız var mı? Ve ayrıca Sadece 1 adet google formla derslerin tamamını ve ayrıca derslere ait testlerin tamamını konu başlıklarıyla seçtirerek verilerini; yukarıda oluşturduğunuz programa aktarılabilmesi konusunda güncelleme durumunuz var mı? Ayrıca bu programa API yüklenerek sonuç ya da karneleri SMS gönderme durumu söz konusu olabilir mi?

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
TYT için sonuç odaklı bir dosya hazırlamıştım. Bunda 4Y=1D şeklinde.
Ders ders soru analizleri için çalışma yapılabilir ama üzerine yoğunlaşmak gerekir. Bu aralar boş vaktim olmuyor. API ile hiçbir bilgiye sahip değilim. Forumdaki uzman arkadaşların desteği ile ekleyebilirim. Bu işin en zor kısmı tasarım kısmı. Neyin, nasıl olacağını önceden belirleyip ona göre kod yazmak gerekir. Kodlar yazıldıktan sonra ekleme yapmak zor oluyor. İstekleriniz için görsel varsa gönderin ayarlamaya çalışayım. Ortaokulda çalıştığım için genelde LGS'ye yönelik çalışmalar yapıyorum. TYT ve AYT için istek geldikçe hazırlıyorum.

Aşağıdaki dosyalarda sadece Ölçme Değerlendirme dosyası soru analizi yapıyor ve 30 soruya kadar geçerli. Bu dosya en kapsamlısı.
Google Formlar ise görseldeki gibi olmalı.

Bu konuda içimizdeki kıvılcımı ateşleyen Haluk Bey'e de bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bu çalışmalarımın temelini kendisi atmıştır.

Linkte diğer dosyayı anlattım.

Ekli dosyalar

esad13

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2019 türkçe
Çok güzel bir çalışma emeğinize sağlık. Linkten dosyayı indiremedim. Eposta gönderir misiniz? kadirlismaiho@gmail.com

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Mail adresimi gönderdim dosyayı göndermediniz.LGS sözel sayısal