Google Sheet 'te Sınav Analiz Programı Geliştirme Projesi

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
Merhaba arkadaşlar. Çalıştığım okulda idare kadrosunun ortak çalışması için excel uygulamasını google drive 'da geliştirmeye ve uygulamaya başladık. Ortak bulut hesabıyla aynı dosyalar üzerinde çalışmak, zamanın etkin kullanımı, grupların kollektif çalışması açısından çok verimli oldu.

Google sheet bulut excel yordamlarıyla çalışma becerisini daha da geliştirmek, yeni bir şeyler daha öğrenmek için ve aynı zamanda ihtiyacımız olan "Sınavlarda Konu Analizi" dosyasını tasarlayıp öğretmen arkadaşlarımızın hizmetine sunmak için bu proje başlığını başlattım.

Adım Adım her aşamayı burada paylaşacağım ve başaramadığım yerlerde siz değerli arkadaşlardan yardımlarınızı rica edeceğim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

İlk etapta, elimizde nasıl bir rapor(çıktı) istiyoruz onun tasarımıyla başlayayım.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1uKG9xIx2N-aevIjQUh9MPgvqGSmlubCjVQTz7PZK9f8/edit?usp=sharing

kabataslak yukardaki gibi ilk tasarımı elde ettik.

İlk sorun, e-okul'dan verilerimizi alırken yukarda hazırladığımız tablonun içindeki formata "otomatik olarak" uygun hale getirmek olacak.

...Devam edecek.

Son düzenleme: