Grafikde Otomatik Gelen Verilerin Guncellenmesi...

Excel Vers. ve Dili
2007 - Türkçe
Sql' den veri çekiyoruz. Bu Veriler Her 1 Dakıkada 1 guncellenmektedır.
Bu Verilere Gore olusturdugumuz bır sayfada Belirli toplamlar alıyoruz. Bu Toplamları Grafik olarak aldık. Yenı Sayfadakı sql den gelen veriler guncellenıyor ancak grafık otomatık olarak guncellenmıyor. Bunu yapma imkanımız varmı???

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Ya Excel'in "Hesaplama" yeteneği manuel olarak işaretlenmiştir, ya da grafik serilerinin referans aldığı hücre aralığı değişiyordur ... Karar vermeden önce; dosyayı görmek lazım ...

.

Excel Vers. ve Dili
Dosyada grafiklerde hiçbir "Seri" yok ve dolayısıyla boş görünüyor ... (veya ben de böyle görünüyor)

Bu grafikler; nereden (hangi aralıktan) veri alıyor ? Grafiklerdeki serileri yeniden oluşturmanızı öneririm.

.

Excel Vers. ve Dili
2007 - Türkçe
B6-E6-H6-K6-N6-Q6-T6 alanlarından alıyor.Ancak O alanlara veriler sql den otomatık gelıyor. O yuzden sızde cıkmıyor olabılır. Bendeki orjınal dosyada seri var.

Excel Vers. ve Dili
Peki, o zaman; F9 tuşuna basıp grafiklerin değişip değişmediğini test edin ...

Eğer değişiyorsa, Menüden, Araçlar->Seçenekler komutunu verin. Hesaplama sekmesinde, "El ile" yazan seçeneği, "Otomatik olarak değiştirin ...

.

Excel Vers. ve Dili
2007 - Türkçe
Malesef F9 Yaptıgımda Girafikteki veriler Değişmiyor.
Ayrıca 2007 Oldugu ıcın araçlar - secenekler menusunu bulamadım..

Sn ByXmen

Örnek gönderemiyorum, çünki sizin dosyalarınızın yolu sql de değişebilir.
1-
İki excel dosyası oluşturdum. Birinci dosyada alınacak veriler var. A1 ve B1 hücrelerinde başlıklar, alttaki satırlarda ise sayısal veriler var.
Diğerinde alınan veriler, formüllü hücreler ve grafik var. A1, B1, C1 hücrelerinde başlıklar, A ve B sütunlarda aşağı doğru 1. dosyadan alınan veriler, C sütununda ise A ve B sütunnundaki verileri toplayan formül var.
2-
a)
Verilerinin her yanilendiğinde grafiğin "Kaynak Verisinin" güncelenmesi için, Grafiğin bulunduğu sayfanın kod sayfasına aşağıdaki kodu yazdım.
Private Sub Worksheet_FollowHyperlink(ByVal Target As Hyperlink)
Say = Range("a1").CurrentRegion.Rows.Count
ActiveSheet.ChartObjects("Grafik 2").Activate
ActiveChart.ChartArea.Select
ActiveChart.SetSourceData Source:=Sheets("Sayfa1").Range("A1:B" & Say), PlotBy _
:=xlColumns
End Sub
b)
Dış verinin alındığı sayfada A1 hücresine sağ tıklayınca "Veri Aralığı Özellikleri" ne tıklayınca çıkan iletişim kutusunda "Varolan hücreleri üstüne yaz, kullanılmayan hücreleri sil" ve "Verilere bitişik sütunlardaki formülleri doldur" seçeneklerini onayla
c) sadece C2 hücresine formül yaz (benim denememde = A2+B2 idi.
Not: Benim çalışmamda Grafiğin adı "Grafik 2" idi siz kendi çalışmanızdaki Grafik adını kullanın.

Sonradan farkettim hata veriyor, Kodu aşağıdaki şekilde değiştirin
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Say = Range("a1").CurrentRegion.Rows.Count
ActiveSheet.ChartObjects("Grafik 2").Activate
ActiveChart.ChartArea.Select
ActiveChart.SetSourceData Source:=Sheets("Sayfa1").Range("A1:C" & Say), PlotBy _
:=xlColumns
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2007 - Türkçe
Tesekkur ederim yardımlarınız için.....