Grafikteki Herhangi Bir Kolonun Rengini Değiştirmek

Excel Vers. ve Dili
Office 365 for Business
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-07-2022
Arkadaşlar,bir grafikteki rengi sürekli vurgulamak istiyorum.O yüzden grafik görüntülendiğinde o rengin ben hiçbir şey yapmadan, tıpkı bir gif gibi lacivert ile yeşil arasında gidip gelmesini istiyorum.
Bu mümkün müdür?

Selamlar.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuzu bir örnek dosya ile izah edermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 for Business
18-07-2022
Örnekteki 2006 sütünün ben bu sheeti incelerken bordo ile siyah arasında sürekli renk değiştirmesini istiyorum.Yani ben bunu slayta yansıttığımda ekranda 2006 sütünü sürekli benim söylediğim renkte kendiliğinden değişecek.Bu değişimi herhangi bir şeye atamadan bu değişim olursa iyi olur.Yani her mouse tıklandığında değişmesi benim işime gelmez.Ben bu sütünün patternini incelerken bir gif atadım ama gif sadece tek resim olarak gözüktüğü için herhangi bir değişiklik olmadı.
Aklıma şöyle birşey geldi ama onuda beceremedimi.Bu sütünün rengini bilgisayar saatinde saniyeye atayarak (makro ile) saniye her değiştiğinde rengininde değişmesini sağlayabilirim diye düşündüm.
Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 for Business
18-07-2022
Arkadaşlar bu konuda bir önerisi olan yok mu :(

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu istediğinizi yapmak kolay değil, ben bir örnek hazırladım ama görsel olarak hoşuma gitmediğinden eklemedim. Aklıma bir yöntem daha geldi netice alırsam onu eklerim.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 for Business
18-07-2022
Çok teşekkür ederim ilginize.Eğer paylaşılabilecek tatta birşey olursa ve paylaşırsanız sevinirim.
İyi bayramlar iyi yıllar.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Başka türlü bir yaklaşımla dosyanız ekte. Olmuş mu?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 365 for Business
18-07-2022
Sn.Yurttas,
Öncelikle örnekler için teşekkür ederim.Çok makbule geçti.Yalnız basit bir sorum olacak.Sütünü Gif ile doldurmak teknik olarak mümkün değil mi? Yani hiçbir makroya vs bağlamadan renk değiştiren bir gif koysam çok makbule geçecekte benim için.
Tekrar tşk.İyi bayramlar, iyi yıllar.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sn.Yurttas,
Öncelikle örnekler için teşekkür ederim.Çok makbule geçti.Yalnız basit bir sorum olacak.Sütünü Gif ile doldurmak teknik olarak mümkün değil mi? Yani hiçbir makroya vs bağlamadan renk değiştiren bir gif koysam çok makbule geçecekte benim için.
Tekrar tşk.İyi bayramlar, iyi yıllar.

Ben denedim olmadı. Hareketli gif'i koyunca hareket etmiyor. Belki yapabilen olur.