Gruba Göre Satır Atlatma

ÆSir

Dora
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2015 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-05-2024
Pazartesi deneyeceğim. Teşekürler <3

ÆSir

Dora
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2015 TR
20-05-2024
Merhaba tekrardan,

Dikkatimi çeken bir konu bir kişiye bir gruptan diğer gruba attığım zaman O hücrerinin rengi eski kalıyor. C'den D'ye attığımda bütün satırları sarı olurken O hücresi aynı renk kalıyor.

Birde X dışında bütün gruplar 5li olduğu için ve;
226259
Görev dağılımları sabit olduğu için D satırlarını DO - DH - DD - DP - DK olarak 5 grupta belirleyip her birine sabit satır versek. Yani hamur için DH yazınca her zaman DO ile DD arasına girsin. Aynı şekilde C grubu için CO - CH- CD - CP -CK gibi olacak A, B,C, D için geçerli olup X her zaman en aşağıda olacak.

ÆSir

Dora
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2015 TR
20-05-2024
Düzeltme pasif A hariç sadece B,C ve D için yapmak gerekiyordu. Tabi çok uğraş verdirmeyecekse.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Öncelikle paylaşmış olduğunuz dosyada "O" sütunu boş. Bu sebeple renklendirme olmuyordur.

Ek olarak kodu son haline getirirken bile sizinle paylaştığım dosyada göreceğiniz üzere kod baya bir uzadı. Konu çok basit gibi görünüyor fakat uzun bir kod yazarak sorunu aşmaya çalıştım. Kod belki daha kısa hazırlanabilir. Fakat bunun için vakit ayırmak gerekiyor. Maalesef bunun için özel vakit ayıramıyorum.

Bu sıralama işlemi için yardımcı sütun kullanmanız daha sağlıklı olur gibi görünüyor. Tablonuz da birleştirilmiş hücre kullandığınız için denemedim ama daha pratik olabilir. Siz elle numara yazıp sırala tuşuna bastığınızda sıralama işlemi gerçekleşir. Bu sayede numaraları değiştirerek grupları kendiniz belirleyebilirsiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Şimdi küçük bir deneme yaptım. Tahmin ettiğim gibi maalesef birleştirilmiş hücreler sorun yaratıyor.