HTML içindeki yazıyı değiştirmek

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Merhabalar uzun bir liste yüklemem lazım. ÖRNEK: B2, B3, B4 yazdığım değerleri en sondaki(B10) html yazılı hücredeki bazı kelimeleri değiştirerek uygulamam gerekiyor ve tüm yolu denedim sonuca ulaşamadım. Yardımcı olabilir misiniz ?

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
Html hücre içinde fonksiyonlu şekilde gözükmektedir, soru fonkisyon içindeki değeri değiştirmek olarak düzeltilebilir.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Siz örnek dosya yükleyin en iyisi ...

.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010

Bunu yapmak için çok uğraştım, beceremedim. Girmem gereken en az 30.000 kalem ürün var. Tüm ürünleri dizinde bulup yer değiştiriyorum. Zaman kaybına sebep oluyor. Dosyada E1 sütunun uzunluğundan dolayı yazılar aşağıya kaymış. Excel açıklamasını A6 hücresine yazdım. Teşekkürler

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027

Bunu yapmak için çok uğraştım, beceremedim. Girmem gereken en az 30.000 kalem ürün var. Tüm ürünleri dizinde bulup yer değiştiriyorum. Zaman kaybına sebep oluyor. Dosyada E1 sütunun uzunluğundan dolayı yazılar aşağıya kaymış. Excel açıklamasını A6 hücresine yazdım. Teşekkürler
!!?
225000

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba @Helemer,

Dosyanıza baktım. Muhtemelen sitenizde Excel dosyasını import ederek ürün ekliyor, güncelliyorsunuz.
ideasoft'un size vermiş olduğu şablonu üzerinde bilgilerinizi formülize edip kullanmak yerine farklı bir sayfada yada dosyada html dosyanızda değişiklik yapılacak yerlere uygun biçimde parçalara ayırmanız (*sabit alanları tekrar tekrar dosyaya yazarak şişirmek yerine tek bir hücreden sabitleyip çekmesini sağlayabilirsiniz.) ve gerekli hücrelerden verileri çekerek birleştirdiğinizde daha sağlıklı veriler çekebilirsiniz.

Elbette yerinekoy ile bu işlem yaptırılabilir. Fakat yukarıda belirttiğim gibi kendinize bir şablon hazırlamanız daha yerinde olacaktır.

Ayrıca sitenizde rastgele bir ürün üzerinde yaptığım test sonucu iyileştirmeler yapılması gerektiğini söyleyebilirim.

*Hafta sonu işten fırsat bulabilirsem örnek bir dosya hazırlamaya çalışırım.

İyi çalışmalar.