Soru Hücre Sonlarına Boşluksuz Virgül Eklemek Hk.

Excel Vers. ve Dili
MO Prof Plus 2016
Herkese merhaba,

excel de A sütununda bulunan hücrelerin sonuna virgül eklemek istiyorum. B sütununa “= A1 & ","” ve “=CONCATENATE(A; “,”)” komutlarını yazarak denedim fakat kopyala yapıştır yaptığım zaman virgül sonrasında boşluk bırakıyor.

Bu işlemi boşluk olmadan nasıl yapabilirim?

Şimdiden teşekkür ederim desteğiniz için.

Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
MO Prof Plus 2016
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Peki sorunun sebebi hücre yapısı ile akalı olabilir mi? Çünkü verileri tek tek kontrol ettiğimde başında ya da sonunda boşluk bulunmuyor.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Formülü uyguladıktan sonra tam olarak ne yapıyorsunuz?

Excel Vers. ve Dili
MO Prof Plus 2016
B1 e uyguluyorum formülü. A sütunu 9 haneli rakamlardan oluşuyor. (A1, A2, A3 şeklinde her sütunda tek veri var yani 9 haneli bir sayı) B1 den aşağı doğru çekerek A sütunundaki rakamların sonuna virgül ekleyerek kopyalayıp farklı bir yere (Google arama motoruna örneğin) yapıştırıyorum. Fakat her seferinde virgül sonrası boşluk oluşuyor.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Peki aynı şekilde bahsi geçen hücreleri tek hücrede virgülle birleştirerek deneme yapabilirmisiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Yeni sürümler için TEXTJOIN (METİNBİRLEŞTİR) fonksiyonu var. Ama sizin kullandığınız sürümde çalışmaz.

Forumda daha önce eski sürümler için paylaştığım K_BİRLEŞTİR kullanıcı tanımlı fonksiyon örnekleri var. Arama yaparsanız ulaşabilirsiniz.