hücrelere veri alma

herkese iyi günler ekli dosyada sayfa1 de bulunan şablondaki hücrelere sayfa2 deki verileri almak istiyorum .nası yapabilirim

zfr19

Banned
Excel Vers. ve Dili
XP
veriler alınır alınmasına da, mantığın iyi kurulması gerekir. Şahsen ben hangi verilerin nereye alınacağı mantığını pek anlayamadım.

daha açıklayıcı yaz, yardım etmeye çalışalım

ilginize teşekürler.şu şekilde yapmak istiyorum.sayfa1'de D1 hücresindeki sayı ile sayfa2 de C3:H3 deki hücrelerini tarayıp hangi hücrede bulduysa onun başlığını sayfa1 deki hücreye yazacak örnek olarak:sayfa1 de B4 hücresine sayfa1 D1 hücresindeki 2 sayısı ile ,sayfa2 deki C4:H4 satında 2 sayısını eşleştiği sayı E4 'te mevcut işte bunun başlığındaki sayıyı sayfa1 deki B4 e yazdırabilirmiyiz.Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

galiba yukarda gönderdiğim dosyada formülleme yapılamıyor.ustalardan olup olmayacağını öğrenebilirmiyim

zfr19

Banned
Excel Vers. ve Dili
XP
ekteki dosyaya bakın. istediğiniz oldu sanırım

Gerçekten güzel olmuş ellerini sağlık.bunu diğer günler için nasıl yapabiliriz.yardımcı olursanız çok sevinirim.şöyle olabilirmi örneğin B1 salı günü ,C1 çarşamba günü,D1 perşembe günü,E1 cuma günü ,F1 cumartesi, G1 pazar günü için sayfa2 den alabilirmi Şuanda uğraşıyorum günleri arka arkaya ekleyemedim.teşekkürler yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
bu konuda bilgisi olan arkadaşklardan özür dileyerek yukardaki konuda yol gösterecek bir arkadaş varmı? olup olmayacağını yazabilirmisiniz.ben yapamadım da zfr19 arkadaşımız salı günü için olanı çok güzel yapmıştıda ben diğer günleri ona uyarlayamadım yardımlarınızı bekliyorum

zfr19

Banned
Excel Vers. ve Dili
XP
biraz düzenleme yaptım. ekteki dosyaya bak.

çok sağolun ellerinize sağlık çok teşekkürler