Hücreye Formül İle Gelen Değere Göre Resim Getirme

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Excel 2007
Merhabalar sayın Excel.web.tr ailesi. Sizlerden bir konuda yardım talep ediyorum.Ve bu benim için iş konusunda oldukça önemli.Değerli yardımlarınızı bekliyorum.

Açıklama : Program kısaca vardiya oluşturma programı. Userform'dan girilen verilere göre tablodaki hücrelere değerler atanıyor. ( Atanacak diyelim:)Kodları tam bitirmedim:) ) Yapmak isteyipte yapamadığım asıl şey şu ; Dosyamdaki PersonelSema isimli sayfada formül ile hücreye gelen değeri Veritabanı sayfasında aratıp o değere ait resmi gerekli hücreye getirmek.Veritabanı sayfasında değerlerin karşısında resimler var. Klasörden almak çok daha iyi olurdu ancak o iş çok orjinal geldi siz becerseniz bile ben beceremeyeceğimi düşünerek onu esgeçtim. Yardımcı olmanız temennisiyle. Teşekkürler şimdiden.

Dosya Bilgileri :
VardiyaGiris UserForm'unda Sadece Vardiya Şefleri Frame'i Çalışmaktadır !
Giriş Userform En Alt Label Çift Tıklama Veritabanına Gider. Şifre : 1234
Dosya Linki:
Buradan indirebilirsiniz.

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
. . .

PersonelSema sayfasında her resim alanına Image nesnesi eklemeniz gerekiyor.
Daha sonra bu nesnelere formül girilecek.

Forumda osmanlı hanedanı diye arama yaparsanız aradığınıza benzer bir uygulamaya ulaşırsınız.

. . .

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Excel 2007
Sayın Emir Hüseyin Çoban ; ilginize teşekkürler. Verdiğiniz konuyu -daha önce de çokca araştırıp bu dosyaları buldum inceledim fakat çözemedim- daha detaylı araştırdım fakat bir türlü algılayamadım resmin nasıl getirtildiğini.Bir örnek ile bana yardımcı olabilme şansınız var mı acaba ?

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
. . .

Elimde birkaç iş var. Onları tamamladıktan sonra akşam bir görsel uygulama ekleyeyim.

. . .