iaşe programı hazırlamak istiyorum . ama beceremiyorum

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Alpen hiçbişey kaçmıyor sendende. Oysa senin eşsiz hayalgücün buna bir kulp bulurdu.

bilgi alışverişi ve yardımlaşmadır
Levent bey bu yardımlaşmaya sn.babarazi'nin yemek tarifleride dahil olabilirmi, şu aralar bekar hayatı yaşadığımdan ihtiyacım var. :D

Sn. babarazi maksadı falan aştığınız yok, bilakis her mesajınız düzeyli. asıl siz kırılmayın, sadece size denk geldi bu hatırlatma. Levent bey güzel anlatmış, aynen katılıyorum ve bu ilkelere uyulduğu sürece ;
Bende herzaman burdayım.Hatta beni bulamazsanız
http://www.google.com/search?l=tr&q=excel&btnG=Ara&lr=lang_tr

Reklamları dinlediniz şimdi yayınımıza yeni kodlar ile devam ediyoruz. :D

daha önceki dosyaya ilave isteği

sayın excel.web gönüllüsü arkadaşlar
iyi çalışmalar.
daha önce danersin arkadaşın hazırlayıp kullanımımıza sunduğu excel üzerindeki iaşe çizelgesini büyük bir zevkle kullanmakta ve her kullandığımızda tüm excel.web gönüllüsü arkadaşları minnet duygularıyla anmaktayız.
lakin kullanıldıkça, bizim tarafımızdan bazı bilgilerin sizlere eksik iletilmesinden dolayı ilavelere ihtiyaç duyulmuştur.
ben şu anda kullandığımız haliyle size dosyayıda yolluyorum. ilave edilmesini istediğim şeyler ise:
1- yys' ye, gyt'ye ve yr'ye 0-6 aylıklar için bis sütun ilave edilmesi,
2- yr'de sıra no ile kayıt bulma yerine yemeğin ismi ile kayıt bulma olarak değiştirilebilirmi? çünkü isimle arama yapsak daha hızlı bulabiliriz. mesela sadece yemeğin başındaki bir iki kelimeyi girerek bile yemeği bulabilsek çok makbule geçer.
3- daha önce bahsettiğim ama bir türlü üzerinde düşünemediğim bir konu daha var: bir güne ait gyt hazırladıktan sonra bir işlemle o güne ait bilgileri başka bir formdaki listeye döküm halinde dökebilirmiyiz?? ben bu iş için kullandığımız formuda gönderiyorum size örnek olarak.
tekrar şimdiden ilgi ve alakanıza binlerce teşekkürler. iyi günler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
sn. babarazi ben size küsüm :(
Yaklaşık birbuçuk ay önce size PM'le çok güzel bir teklif yapmıştım ama hiç bir cevap gelmedi sizden. Maalesef bende şu aralar PM'debahsettiğim şekilde bir programı yapamayacak kadar yoğunum ..

Yemek ismi ile arama fonksiyonu ekledim dosyaya
Ama 0-6 ay diye yeni bir grup açmak herşeyi baştan kontrol etmemi gerektiriyor. İaşe listesinin yapılabilmesi içinde oradaki her malzeme isminin GYTH'deki ile bire bir aynı olması ve tek bir hücrede yazılmış olması gerekiyor.

:(

sayın danersin:
yaklaşık bir buçuk aydır doğru dürüst bilgisayarın başına oturmadım dersem yeridir. ben sizin hazırladığınız programı arkadaşlara detaylı anlatıp çalışmaları için bıraktım ve masa başı işi bırakıp uzun zamandır boşladığım pratik işleri düzene koymaya çalıştım. ne zamanki arkadaşlar bu eksiklerin düzelip düzelemeyeceği hususunda yardımınıza ihtiyaç duydular ben , yüz kızartıp tekrar ricacı oldum. ama inanın yazdığınızı şimdi farkettim.
tekrar emekleriniz için binlerce teşekkürler. ben ara ara maillerimi daha fazla kontrol edeceğim. bir de kötü olan zaten mail adresine gelen mail junk olarak geliyor. yoksa en azından evde gözümden kaçmazdı ama hiç dikkate almamışım.
çok teşekkürler iyi günler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
babarazi,
yüz kızartıp tekrar ricacı oldum.
Bna hiç gerek yok. biz yardımcı olabildiğimiz zaman mutlu oluyoruz.

Yemek ismi ile arama çalışıyormu düzgün billdirirseniz sevinirim. test etmeden yollmıştım. 0-6 ay diye yeni grup oluşturmak istiyorsunuz değilmi, o zaman 0-12 grubu 6-12 aylık grubumu olavcak? yoksa 0-12 grubu yerine yanlışlıkla 0-6mı yazdınız.

öteki iaşe çizelgesinin şekli şemali böyle olmak zorundamı? yoksa programa uygun değişiklik yapılabilirmi. Bu hafta buna konsantre olmaya vaktim olurmu bilmiyorum ama bu arada sizde düşünüp netleştirirseniz soruları ilaveler yaparız.

iyi günler

iyi günler.
personel hariç 4 farklı yaş grubu varken bizim şiimdi 5 farklı sütuna ihtiyacımız var. 0-6 aylık, 7-18 aylık, 2-3 yaş, 3-5 yaş, 6-12 yaş ve personel. ben bunu size ilk yazarken ne kadar zor olabileceğinide düşündüm. çünkü siz gerekli düzenlemeleri yapınca bile bizim daha önceden girdiğimiz tanımlamaların gramajların tamamını yeniden düzenleyeceğiz. yani ne kadar zor bir şey istediğimin farkındayım. bu bizideçok fazla yoracak. çünkü daha önce hazırladığımız tabelalarında kabul edilmeme gibi durumu var. yani tamamını yeniden düzenlememiz gerekebilir. ben genede ısrarla en müsait ve boş vaktinizde uğraşmanızı ve çok yorulmamanızı rica ederim. bu arada belki benden kaynaklanan bir hatadan olabilir ama isimle arama modu çalışmadı.
tekrar ilgi ve alakanıza binlerce teşekkürler. iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
indiremiyorum altın üyeliğim yok iaşe programı lazım excell yardım eden olur mu ? :/

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
altın üyeliksiz indirebileceğim link koyar mısınız