iki formu aynı tabloya kaydetme

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
gülsüm hanım sokak isimlerini yazdım ve ekliyorum herşey için çok tşk ederim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
pardon gülsüm hanım programı bu akşam ekleyebilirmisiniz acaba mümükünse?

Excel Vers. ve Dili
2003
hayır yarin 200 kişiye anfide ders anlatacam ona çalışacam sizin işe gece 3,4 gibi bakabilirim o yüzden yarın

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
tamam tşk ederim sabırsızlığımı hoşgörün malumunuz bu ay etf ayıda.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

şimdiye kadar yaptıklarını bir kenara bırak bundan sonra bunun üzereinde geliştirmeye devam et programın mantığı şu anaformdaki liste kutularından seçme yaparak ilerliyorsun hepsini seçmek zorundasın diyelim bir muhtarlık ekledin o muhtarlığa sokak eklemek için liste kutusundan o muhtarlık seçili olmalı diğerleride birbirini takip ediyor

senin kafanı karıştırabilecek olan köyler onda muhtarlık ekledin seçtin farzedelim köyün tek sokağı var yada hiç sokağı yok yinede sokak bölümüne merkez diye bir sokak ekliyorsun kapıno larını ekledin eğer apartmansa bina adlarını yazıyorsun yok müstakil evse müstakil yazıyorsun daire no kısmında apartmansa daire 1 daire 2 diye devam ediyorsun yok müstakil ise daire kısmına yinede daire1 diyerek devam ediyorsun ve ilgili daireye kişileri ekliyorsun şu anda benim bu programa ekleyebileceğim tek şey silme kodları kaldı yani diyelim sen bir daireyi sildin o daire ilişkili kişileeride silecek yada bir sokağı sildin o sokak ile ilişkili kapıları daireleri ve kişileri otomotik olarak silecek kod

o zamana kadar sen içinden bilgi silmeden düzenleyerek bilgilerini gir örnek olarak bir tanede mahallede ne kadar bekar kadın dul erkeek var onun sorgusunu ekledim sen diğer sorguları yaparsın yada raporları sana tavsiyem önce tüm bilgileri gir sonra bir kopya al ve ondan sonra üzerinde uğraş ama kopyanın üzerinde böylece işe yarar şeyleeri asıl programın üzerine alırsın bundan sonra senin yapacağın kişiler tablosunun T.C.kimlik alaanı ile bağlantılı hastalık aşı hamilelikilaç takip formu yapman

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
gülsüm hanım program çok güzel olmuş fakat ihsaniye mahallesinde herhangi bi sokağa yeni kapıno ve bina girişi yapamıyorum.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
her sokağa birer kapı her kapıya birer daire no yazdım tabloların içinde problemşii bu şekilde çözdüm..

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
gülsüm hanım program hakikaten çok güzel olmuş elinize yüreğinize sağlık veri girişine başladığımda eminim daha güzel olduğunu anlayacağım. yalnız bul kısmına tc kimlik no haricinde adı soyadı ndanda arama yapabilirmiyiz. formu uyarladım kendime kodu yollayabilirseniz sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
bi sorun daha var sokak adı girilen alanda bulunan ısınma su ve hela alanları bu durumda her sokak için tel kayıt olmuş oluyo. bunları daire no alanına almamız mümkünmüdür acaba?

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
arkadaşlar form üzerinde yeni kapı no ve daire no ekleyemiyorum. ayrıca tablo üzerinde yapılmak istendiğinde ise her sokak için 100 kapı no her kapı no içinde daire noalr girmek gerekiyor ve bayağı zor oluyor. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
ben o programı 2007 de yapmıştım ondan sanırım evde problemsiz çalışyor tuvalet su bilgileri sokağa değil binaya giriliyor bir apartmanda her daireye suyu şu tuvalet bu şekilde olmasın diye öyle yaptım problemi düzeltir koyarım

Excel Vers. ve Dili
2003
sen yanlış yapıyorsun tablolarda muhtarlık tablosunu açacan orda + tıklayınca sokak sokaktaki + tıklayınca bina binadaki + tıklayınca daireler dairedeki + tıklayınca dairede oturanlar gelecek

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

problemi çözdüm olay DoCmd.Requery kaynaklanıyormuş problem çözüldü listeleri kendi aralarında güncelledim sakın formlarda bir yerin bilgisini değiştirme anaformda sen listeye tıkladığında gizli bir metin kutusuna diyelim muhtarlık için muhtarlığın kodunu ekler ve diğer liste o koda bakarak açılır bu bütün listeler için geçerli eğer sen bir daire ekleyeceksen açılan form anaform üzerindeki kapıno ya bakar ve o kapıya daire ekler kişi ekleyeceksen kişiekleme formu anaform üzerindeki daire noya bakar ve o daireye kişi ekler kayıtları yukardaki ilk olarak anlattığım gibi ekleyecen ilk eklediğinde veriler listeye gelmeyebilir diyelim sen sokak ekledin ekleme formunu kapattın listede o hemen görünmeyebilir ondan dolayı o sokağı eklediğin muhtarlığa tekrar tıklarsan liste yenilenir

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
kapı ve daire nolarını tablolardan el ilemi girmek gerekiyo
şu an bu programda yaptığınız değişikliği anlayamadım. ayrıca her dairenin hela su ve ısınma durumları farklı bu böyle olunca her sokağa siz tek bir ısınma hela ve seçmiş oluyosunuz. müstakil olarakta düşünüyorum.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
gülsüm hanım şimdi muhtarlık yanındaki artıya basınca sokak adlarını yazmıştık zaten onlar görünüyor. sokak yanındaki artıya basınca her sokak için kapı nosu buda ortalama 80-120 arası. her kapı nosu içinde daire, yani 130 sokak için 100 er ad kapı no girdiğimizde yaklaşık 13000 kayıt yapmak gerekiyo bide her kapı için daire no girdiğimizde bu sayı artıyo bunun daha kısa yolu yokmu acaba? form üzerinde kapı no ve daire no ekleyemiyormuyuz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
veri güncelleştirmede dasya paylaşım kilidi sayısı aşıldı maxlockperfile kayıt defteri girdisini arttırın diye hata mesajı veriyo debug a basıncada rs.Update sarı yanıyo. bu neden kaynaklanıyodur acaba?

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
gülsüm hanım bu eksiklikleri giderebilirmiyiz acaba