iki kritere göre satır sayma

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 Türkçe
Ekteki dosyada isimlerin kaçar tane olduğunu saydırabiliyorum.Ancak benim istediğim hangi tarihte hangi isim kaç tane var.
Bunu nasıl yapabiliriz.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 Türkçe
arkadaşlar çok teşekkürler.Bir sayma istedim ancak sayenizde bundan fazlasını öğrendim yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2021 Türkçe
Alternatif,
Dizi formül

(hücre içeriğinde iken CTRL+SHİFT+ENTER tuşlarına basınız)

=BAĞ_DEĞ_SAY(KAÇINCI(($B$1:$B$20=H$5)*($A$1:$A$20=$G6);{1};0))

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 English
Valla yazilanlari okudum
denedim
ama becermedim
Yapmak istedigim 2 tarih arasindaki yapilan giris cikislarin ture gore toplanmasi.

Eger mumkunse iki tarih arasi ve ornegim Kasim 2007 icinde gibi

Simdiden tesekkurler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. yabanci_biri,

Örnek dosyanızda F10 hücresine aşağıdaki formülü uygulayıp denermisiniz.

Kod:
=TOPLA.ÇARPIM((Hareketler!$F$3:$F$67>=$B10)*(Hareketler!$F$3:$F$67<=$C10)*(Hareketler!$C$3:$C$67=F$9)*(Hareketler!$D$3:$D$67))

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - İngilizce
Buradaki örnekler ve Sayın Yurttaş'ın yapmış olduğu çalışmayı inceledim fakat sayma ile ilgili benimde kafama takılan bir soruya cevap bulamadım.
Bir sutun içerisindeki sayılar arasında veya değerler arasında birbirinden farklı kaç adet veri olduğunu nasıl bulabiliriz. örneğin bir sutunda alt alta 1,2,3,1,2,3 sayılarının olduğunu düşünelim. Burada birbirinden farklı 3 adet sayı vardır. Bu sonucu verecek bir sayma formulü varmı? Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - İngilizce
Farlı bir sayma sorusu

Arkadaşlar bir aralıktaki sayılar arasında veya değerler arasında birbirinden farklı kaç adet veri olduğunu nasıl bulabiliriz. örneğin bir sutunda alt alta 1,2,3,1,2,3 sayılarının olduğunu düşünelim. Burada birbirinden farklı 3 adet sayı vardır. Bu sonucu verecek bir sayma formulü varmı? Teşekkürler.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
Buradaki örnekler ve Sayın Yurttaş'ın yapmış olduğu çalışmayı inceledim fakat sayma ile ilgili benimde kafama takılan bir soruya cevap bulamadım.
Bir sutun içerisindeki sayılar arasında veya değerler arasında birbirinden farklı kaç adet veri olduğunu nasıl bulabiliriz. örneğin bir sutunda alt alta 1,2,3,1,2,3 sayılarının olduğunu düşünelim. Burada birbirinden farklı 3 adet sayı vardır. Bu sonucu verecek bir sayma formulü varmı? Teşekkürler.
Sayın Zahir

Aşağıdaki linkteki konuları inceleyin.

Mükerrer Kayıt Uygulamaları