İki Zaman Arasındaki Fark

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
2007
Merhaba.

Sorular örnek belge üzerinden ve sorunu/ihtiyacı tam olarak ortaya koyacak şekilde sorulmayınca böyle oluyor.

Sayın çıtır bir'den fazla kez örnek belge hazırlayıp çözüm önerisinde bulunurken, soru sahibi ısrarla ekran görüntüsü ekliyor.
Ekran görüntüsünden görünen, 6'ncı satırda çalışılması gerekenden fazla çalışma durumu var. Kullanılan formülü tam olarak göremiyorum (örnek belgeyi incelemedim).

Tahmin üzerine (son ekran görüntüsü üzerinden) ve Sayın çıtır'ın müsadeleriyle ben de bir öneride bulunayım.

Aşağıdaki formülü E3 hücresine uygulayıp aşağı doğru kopyalayın.
.
Kod:
=[COLOR="red"]EĞER[/COLOR]([COLOR="red"]YADA[/COLOR](B3="";C3="");"";[COLOR="red"]EĞER[/COLOR](B3=C3;"[B]EKSİK/FAZLA ÇALIŞMA YOK[/B]";[COLOR="red"]EĞER[/COLOR]([COLOR="red"]TAMSAYI[/COLOR](D3/"[B][COLOR="Blue"]08:15[/COLOR][/B]")>0;[COLOR="red"]TAMSAYI[/COLOR](D3/"[B][COLOR="Blue"]08:15[/COLOR][/B]")&" Gün ";"")&[COLOR="red"]EĞER[/COLOR]([COLOR="red"]SAAT[/COLOR]([COLOR="red"]MOD[/COLOR](D3;"[B][COLOR="Blue"]08:15[/COLOR][/B]"))>0;[COLOR="red"]SAAT[/COLOR]([COLOR="red"]MOD[/COLOR](D3;"[B][COLOR="Blue"]08:15[/COLOR][/B]"))&" Saat ";"")&[COLOR="red"]EĞER[/COLOR]([COLOR="red"]DAKİKA[/COLOR]([COLOR="red"]MOD[/COLOR](D3;"[B][COLOR="Blue"]08:15[/COLOR][/B]"))>0;[COLOR="red"]DAKİKA[/COLOR]([COLOR="red"]MOD[/COLOR](D3;"[B][COLOR="Blue"]08:15[/COLOR][/B]"))&" Dakika";"")&[COLOR="red"]EĞER[/COLOR](B3>C3;" [B]EKSİK ÇALIŞMA[/B]";" [B]FAZLA ÇALIŞMA[/B]")))

Merhaba
Evet sorum az detaylı veya karmaşık olabilir. Öncelikle bu kadar uğraştırdığım için kusura bakmayın. Sayın Çıtır ve Ömer Baran ilginiz için teşekkür ederim uzun bir işlem olduğu için yazıyla anca bu kadar anlatabildim.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
.
Ama hala sorununuzun tam olarak çözüme kavuşup kavuşmadığını belirtmiş değilsiniz.
.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...