ikinci rapor çalışması hakkında

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-11-2026
umarım olmuştur

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
hayır olmadı.
Çünkü 2 tane userform2 dosyası olmalı 2sinide yollamalısınız.
Birisinin uzantısı frx bunu yollamışsınız diğerinin uzantısı frm bun yollamamışsınız.

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
03-11-2026
Sayın Evren dosyadaki şahısları silip tekrar yeni bir iki şahıs kaydedebilirmisiniz(Hani rapor sayfasında müşteri kayıt diyorya ordan) o zaman da galiba benim bah settiğim hatayı veriyor.O da olmazsa bendeki dosayı özel msj kısmından size göndermemde bir sakınca varmı.Biliyorum çok oldum ama buraya kadar getirdiniz bari neticelendirelim.Tabi uygun görürseniz

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Sayın Evren dosyadaki şahısları silip tekrar yeni bir iki şahıs kaydedebilirmisiniz(Hani rapor sayfasında müşteri kayıt diyorya ordan) o zaman da galiba benim bah settiğim hatayı veriyor.O da olmazsa bendeki dosayı özel msj kısmından size göndermemde bir sakınca varmı.Biliyorum çok oldum ama buraya kadar getirdiniz bari neticelendirelim.Tabi uygun görürseniz
Benim yazdığım kodun Rapor sayfasınla hiç bir ilgisi yok.Yani verileri rapor sayfasından almıyor.
Siz rapor sayfasının Y1 hücresine Raporlanacak yazmadıysanız tabii ki.
rapor sayfasına sadece verileri döküyor.Verileri şahısların sayfasından alıyor.

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
03-11-2026
Sayın evren ekde üzerinde çalıştığımız dosyada şahısları değiştirdim bende hata veriyor acaba sizde çalışıyor mu bir baka bilir misiniz

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Dosyanız hazır.
Kodun initialize kısmında bir yerinde referans olarak bir önceki combobox verilmiş ondan hata oluşuyormuş.Gözden kaçmış herhalde .Şimdi durum düzeldi.
Yalnız siz sayafa sorgulamasını sayfaların index numarasına göre 4 ten başlatım son sayfaya kadar döngü şeklinde değştirmişsiniz.Bu durumda 4.ncü sayfadan başka şahıslar haricinde sayfa açılmaması gerekir.:cool:
Güle güle kullanın.:cool:

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
03-11-2026
Dosyanız hazır.
Kodun initialize kısmında bir yerinde referans olarak bir önceki combobox verilmiş ondan hata oluşuyormuş.Gözden kaçmış herhalde .Şimdi durum düzeldi.
Yalnız siz sayafa sorgulamasını sayfaların index numarasına göre 4 ten başlatım son sayfaya kadar döngü şeklinde değştirmişsiniz.Bu durumda 4.ncü sayfadan başka şahıslar haricinde sayfa açılmaması gerekir.:cool:
Güle güle kullanın.:cool:
Sayın evren çok teşekkür ederim.ben sayfa sorgulamasını yanlışlıkla değiştirmişim tekrar eski haline yani sizin yaptığınız haline nasıl getirmeliyim.İnanın artık sizi raharsız etmemeye kesin karar verdim.Emeğinizden ve özellikle göstermiş olduğunuz o büyük sabırdan dolaı size binlerce kez teşekkür ederim hayırlı çalışmalar kolay gelsin.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Eski haline getirmenize gerek yok bu şekildede olur.Ancak ilk 4 sayfadan sonra şahıs isimlerinden başka bir sayfa eklememeniz gerekiyor.
Raporla butonundaki kodları aşağıdaki kodlarla değiştiriniz daha hızlı raporlama yapacaktır.Ayriyetten Raporlamayı sırası ile Vade tarihi,açıklama ve Bankaya göre artan şekilde sıralama ekledim.Bu kodları kullanmanız daha doğru olacaktır.:cool:
Kod:
Private Sub CommandButton3_Click()
Dim sat As Long, i As Long, k As Byte, hcrsat As Long
Range("R4:X65536").ClearContents
If MsgBox("RAPOR-2'yi çıkarmak istiyormusunuz ?", vbYesNo + vbQuestion, "RAPOR-2") = vbNo Then Exit Sub
If ListBox1.ListCount < 1 Then
    MsgBox "Listede RAPOR-2 İçin raporlanacak veri yok.!" & vbLf & "Raporlama Yapılmadı..!!", vbCritical, "DİKKAT"
    Exit Sub
End If
hcrsat = 4
Application.ScreenUpdating = False
If ListBox1.ListCount + 4 > 65534 Then
    MsgBox "Sayfayı taşacak sayıda veri var.Raporlama yapılmadı..!!" & vbLf & _
    "Yeniden sorgulayarak dağa az veri yükleyiniz..!!", vbCritical, "DİKKAT"
    GoTo atla
End If
On Error GoTo atla2
[R4].Resize(ListBox1.ListCount, 7) = ListBox1.List
Range("V4:V" & ListBox1.ListCount + 4).NumberFormat = "dd.mm.yyyy"
Range("R4:X" & ListBox1.ListCount + 4).Sort key1:=Range("V4"), key2:=Range("W4"), key3:=Range("U4")
atla:
Application.ScreenUpdating = True
MsgBox "RAPOR-2 Çıkarıldı..!!", vbOKOnly + vbInformation, Application.UserName
Exit Sub
atla2:
MsgBox "Rapaorlarken bir hata oluştu..!!", vbCritical, "DİKKAT"
End Sub

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
03-11-2026
Sayın Evren ben bu işi beceremedim benim dosya ekde

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
03-11-2026
Sayın evren bu şahıs listesi devamlı artıyor yani yeni eklenen tüm şahısları sorguladığı sürece hiç problem yok.teşekür eder çaılmalarınızda başarılar dilerim

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Dosyadaki hata giderildi.
Artık sorunsuz bir şekilde çalışabilirsiniz.:cool:

Son düzenleme:

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
03-11-2026
Sayın Evren çalışmalarınız gayretiniz sabrınız ve herşeye rağmen iyi niyetiniz gerçekten mükemmel.Yapmış olduğunuz Çalışma benim hayel ettiğimden çok daha güzel oldu teşekkürler iyiki varsınız.İyiki varsın Excel form

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Sayın Evren çalışmalarınız gayretiniz sabrınız ve herşeye rağmen iyi niyetiniz gerçekten mükemmel.Yapmış olduğunuz Çalışma benim hayel ettiğimden çok daha güzel oldu teşekkürler iyiki varsınız.İyiki varsın Excel form
Rica ederim.
İyi çalışmalar.:cool:

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Dosyada initialize olay&#305;nda bir iki de&#287;i&#351;iklik yapt&#305;m.
E&#287;er Bir sorgulama cinsinden sayfalarda hi&#231; veri yoksa Hepsi yaz&#305;s&#305; &#231;&#305;km&#305;yordu.
Mesela Bu dosyada evrak nosu bo&#351;tu.
&#350;imdi onu d&#252;zelttim.Hepsi yaz&#305;s&#305; &#231;&#305;k&#305;yor.
Bu dosyay&#305; kullanman&#305;z daha iyi olacak 33 nolu mesajdan dosyay&#305; indirebilirsiniz.:cool:

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
03-11-2026
Sayın evren dediğiniz gibi 33 nolu msj daki dosyayı indirdim şimdi hiç hata vermiyor gerçekten bir harikasınız.(O hatayı bende fark etmişdim ama untancımdan artık söylemeyi düşün müyordum).Ama yine siz profosyenel ce yine olayı halletmiş siniz Valla ne diyeyim söyleyacek söz bulamıyorum sadece kuru bir teşekkür edebiliyorum ama inanın tüm samimiyetimle teşekkür ediyorum

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Sayın evren dediğiniz gibi 33 nolu msj daki dosyayı indirdim şimdi hiç hata vermiyor gerçekten bir harikasınız.(O hatayı bende fark etmişdim ama untancımdan artık söylemeyi düşün müyordum).Ama yine siz profosyenel ce yine olayı halletmiş siniz Valla ne diyeyim söyleyacek söz bulamıyorum sadece kuru bir teşekkür edebiliyorum ama inanın tüm samimiyetimle teşekkür ediyorum
Rica ederim.
İyi çalışmalar.:cool.