il adı yaz plaka no bulsun

1 sayfada A1 hücresinde açılır form dan ili seçince B1 hücresine plaka no yazsın tabiki 2 sayfadaki veriler den teşekkürler.....

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
dosyanız ekte

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
30-11-2022
Dosyayı inceleyin.

belki çok şey istiyorun ama henüz yeniyin bu sayfa1 de ki açılır form illerin oldugu ve bizim seçtigimiz kısım nasıl yapılıyor

Excel Vers. ve Dili
MS Office Standart 2016 Türkçe
19-03-2024
Bunda benden iller ve plakalrı

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr & Office 2019 Tr
Affınıza sığınarak bir örnek te ben ekliyeyim dedim. Nede olsa buradan öğrendiklerimle yaptım. Paylaşayım istedim.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2021 Türkçe
Bir örnekte benden

kullanıcı tanımlı
=iller(sayı) yada iller(a1) şeklinde

Public Function iller(sayı1 As Byte) As String
iller = Choose(sayı1, "Adana", "Adıyaman", "Afyon", "Ağrı", "Amasya", "Ankara", "Antalya", "Artvin", "Aydın", "Balıkesir", "Bilecik", "Bingöl", "Bitlis", "Bolu", "Burdur", "Bursa", "Çanakkale", "Çankırı", "Çorum", "Denizli", "Diyarbakır", "Edirne", "Elazığ", "Erzincan", "Erzurum", "Eskişehir", "Gaziantep", "Giresun", "Gümüşhane", "Hakkari", "Hatay", "Isparta", "İçel", "İstanbul", "İzmir", "Kars", "Kastamonu", "Kayseri", "Kırklareli", "Kırşehir", "Kocaeli", "Konya", "Kütahya", "Malatya", "Manisa", "K.maraş", "Mardin", "Muğla", "Muş", "Nevşehir", "Niğde", "Ordu", "Rize", "Sakarya", "Samsun", "Siirt", "Sinop", "Sivas", "Tekirdağ", "Tokat", "Trabzon", "Tunceli", "Şanlıurfa", "Uşak", "Van", "Yozgat", "Zonguldak", "Aksaray", "Bayburt", "Karaman", "Kırıkkale", "Batman", "Şırnak", "Bartın", "Ardahan", "Iğdır", "Yalova", "Karabük", "Kilis", "Osmaniye", "Düzce")
End Function