Ileri excell

Excel Vers. ve Dili
Türkçe, İngilizce
Merhaba,

örnek ile başlamak istiyorum.

19.08.2015 tarihinde 2000 litre su ikmali yaptığım bir bayiye X(değişken) gün sonra X kadar ikmal yapacağım. bu bayiye X gün sonra Kaç X ikmal yapmam gerekiyorun formulünü çıkarttım yalnız; 19.08 de ikmal yaptığım bayiye 2 günde bir su verecek isem her 2 günde bir 1 aylık ikmal tablosun da X kadar rakamı otomatik getirmesi hangi gün o bayiye X kadar ikmal yapacağımı baktığımda görmem gereklidir.

ben ıf döngüsü ile döndürdüm, günlerde gezdirebiliyorum fakat, atanan günden sonra X kadar gün sonrasını ve sonrasını tekrar atamıyor.

konu hakkında yardımlarınızı rica ederim...

mehoaga

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 ve 2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-06-2025
konuyu bilen yok mu bir yardımcı olsa..
Merhaba
Yardım edilebilmesi için dosyanızı eklerseniz bilgisi olan herkes yardımcı olur.
(Böyle yazıyla sorudan pek fazla bir şey anlaşılmıyor dosya ile destek olunuz)

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
Merhaba
Yardım edilebilmesi için dosyanızı eklerseniz bilgisi olan herkes yardımcı olur.
(Böyle yazıyla sorudan pek fazla bir şey anlaşılmıyor dosya ile destek olunuz)
Kesinlikle arkadaş doğru söylüyor, sorularınızı daha ayrıntılı yazın ve mümkün ise örnek bir dosya ile destekleyin, bu şekilde cevap almanız çok zor ama genede anladığım kadarı ile bir örnek hazırladım inceleyiniz. açıklama içinde mevcut.
https://drive.google.com/folderview?id=0By_vlGkmFxCCfld4cjRBanRQZEpOVVhkdkthZ2pXVlRUUzJoVHB1aUtTTWdBekRQQlNtMFE&usp=sharing