İngilizce Türkçe Kelime + Ezber + Oyun Programı

Programı puanlamanızı rica eder, olumlu / olumsuz değerli yorumlarınızı beklerim.

• Kullanılan toplam oy
    18
Excel Vers. ve Dili
2003
Dosyaya 1 bölüm daha eklenerek güncellenmiştir.
Güncel dosya 1 nolu mesajdadır.
Son güncelleme için bir miktar daha resim eklemesi yapılmıştır.
Ek resimleri de PICTURES klasörünün içine koyunuz.

Excel Vers. ve Dili
2003
400 den fazla kişinin bakıp sadece 10 kişinin ankete katılması, hüsran.
En azından bu kadar kişi baktıktan sonra, iyi veya kötü yorum veyahut "Şu da olsa iyi olur" diye yorum yapılmasını beklerdim doğrusu.

leumruk

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 & 2013 tr
Elinize sağlık Şaban Bey, faydalı bir program yapmışsınız. Şimdilik iyi veriyorum, tamamlanınca Çok İyi veririm. :) Öğretmen alışkanlığı... :)

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 EN 64 Bit
Farklı ilgi çekici bir şey yapmışınız ki bu kadar izlenme olmuş.
Siz çalışmalarınızı paylaşın. Yardımlarınızı yapın, takdir teşekkür sonrasında gelir.

Çoğu zaman karşılaşırsınız ısrarla soru sorulur. Cevap alınmaz ancak sonrasında tamam çözdüm denir.
Ancak çözüm paylaşılmaz. Sebebi de anlatmak uzun sürer uğraşılmaz. Çözümdüm yazmak daha kolaydır. :)
Bu teşekkür de bunun gibi. İndirildi izlendi güzel bir çalışma denildi. Ancak geri bildirim için zaman yok.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın leumruk hocam, başım gözüm üzere. Çok kötü bile deseniz, yorumunuz benim için değerlidir.

Sayın Asri, forumun eski müdavimlerinden biri olarak, geçmişte daha fazla duyarlılık vardı diye hatırlıyorum.
Sitemim belki de ondandır.

Sağlıcakla kalın...

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro - Türkçe 64 Bit
Elinize sağlık, yeni gördüm. Devamını bekliyorum.
İyi çalışmalar

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Özellikle kelime öğrenirken, yanlış olduğunda bir seçim şansı daha verilip. Yine bulunamazsa bu durumda da doğruyu belirtmek, uygulama yapanın daha kolaylıkla öğrenmesini, kelimenin, uygulayıcının zihnine saplanmasını sağlayabilir. Bu haliyle hangi soruya hangi cevabı verdiği anlaşılmıyor.
Harf diziminde BANEFUL kelimesi hatalı (sakın ükelalık sanmayın haa !!!)
İyi çalışmalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
Tevfik Bey Merhabalar,
"ükelalik", estağfurullah. Kelime bölümü hazır alındığı için yanlışlar olabilir. Şahsen kontrol etmedim. Ayrıyeten, benim için her fikir değerlidir.
Tavsiyeniz konusunda ise, "hangi soruya hangi cevabı verdiği anlaşılmıyor" dediğiniz bölüm neresidir acaba, Resim Bulmaca mı ?

Devamı konusunda ise, aslında aşağıdakileri eklemeyi düşünüyorum ama ne zaman vakit bulabilirim artık emin değilim. Bir de 745 kişinin baktığı konuda sadece 15 kişinin oylama yapması, motivasyonumu düşürmedi desem yalan olur.

- 9000+ kelimelik teknik terim (hazır, eklenecek)
- Cümle içinde boşluk doldurma (Cümle konusunda işyerinden bir arkadaşım yardımcı olacak veya netten cümle kalıpları bulup eklenecek)
- Sorulan İngilizce veya Türkçe kelimeyi bu sefer seçme değil, direkt el ile yazma
- Amiral Battı oyunu. Bu oyun bilgisayara karşı oynanacak olup, sorulan soruda her doğru cevap için sizin ateş şansınız olup, her yanlış cevap için bilgisayarın sizin sahanıza ateş şansı olacaktı. Böylece hem kelime ezberlerken, hem de bir amiral battı oyunu oynanabilecekti. (Oyunu yazdım, sadece bilgisayarın ateş hakkı için düzenleme yapılacak bölüm kaldı)
- Bölüm seçerek çalışma. Bitki, Eşya, Meslek, Zaman gibi herhangi bir bölüm seçip sadece bu alanlarda çalışma imkanı. (Az bir çalışması var)
- Pictures klasöründeki resim ve gif'ler biraz hızlıca seçilmişti. Bu resim ve gif'lerin uygun ve boyut olarak düşük olanlarla değiştirilmesi ve eksik olanların tamamlanması.
vb.

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Merhaba Arkadaşım,
İlk fırsatta çalışmanızı oldukça detaylı inceleyecek ve size daha yoğun geri bildirimlerde bulunacağım.
İyi çalışmalar