ip ye göre kitap açma

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
irfancantr ;

* Makro Güvenlik Düzeyini High yap
* Dosyayı aç
* VBA kodlarını aç. This workbook'taki 3 IP numarasından birini kendi numarana çevir
* Makro Güvenlik Düzeyini Low yap
* Dosyayı tekrar aç
* Dosyanı başkaları açamaz desem de inanma, eğer adamda Vista varsa açar ve çok güzel kullanır ...

O yüzden yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra, dosyanı Vista da test etmeni öneririm.

Kolay gelsin,

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
yardımcı olabilecek kimse yokmu????
Ben sadece benim bilgisayarımdan başka kimsede açılmasın istiyorum ve başka bilgisayara kopyalasalarda açamasınlar....yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.. :(
Vista vs... ne olursa olsun program excelde yapıldıysa cevizi mutlaka kırarla ve açarlar. (tabii ki de anlayan)

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Evet çok haklısınız mahmut_bayram. İşin şöyle de bir yanı var mı sizce : Bashi geçen üst düzey uzmanlar bir excel dosyasının programsal tarafı için zaman harcamazlar. Dosya içinde değerli bir bilgi varsa ve o gerekiyorsa dosya ile uğraşan çıkar diye düşünüyorum.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Merhaba;
Sayın Mahmut BAYRAM;

Gönderdiğiniz kod gayet güzel çalışıyor. Tekrar teşekkür ederim. Fakat bu kodu, sayfa1 de B1 hücresine ip noyu yazmadan nasıl yapabiliriz? Yani başka bir dosyadan okutmak gibi? İlginiz için teşekkür ederim

Zeki KARABAY

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
S.A.
Zeki bey eğer hücreye yazmadan karşılaştırarak yapmasını istiyorsanız.
Kodu aşağıdaki gibi değiştirebilirsiniz.
Koşulları çoğaltabilirsiniz.
Kod:
Private Declare Function URLDownloadToFile Lib "urlmon" Alias "URLDownloadToFileA" (ByVal pCaller As Long, ByVal szURL As String, ByVal szFileName As String, ByVal dwReserved As Long, ByVal lpfnCB As Long) As Long

Sub auto_open()
Dim ip As String
download = URLDownloadToFile(0, "http://k.domaindlx.com/nailgg/tr/ip.asp", "c:\windows\temp\a1.tmp", 0, 0)
Open "c:\windows\temp\a1.tmp" For Input As #1
 Input #1, ip
Close
If ip = "85.99.126.138" Then
             MsgBox "Hoş geldiniz"
            Else
            MsgBox "Programı açmaya yetkili değilsiniz"
             ActiveWorkbook.Close True
             End If
End Sub

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Sayın Mahmut BAYRAM;
Ellerinize sağlık. İşimi sayenizde hallettim, sağolun.

Zeki KARABAY

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Tekrar Merhabalar;

Sayın Mahmut Bayram;

Sayenizde bir dosya oluşturdum. Teşekkür ederim.
Son bir sorum olacak.

Ekteki dosyayı eklenti haline getirip, kullanıcıların PC lerine yüklemek istiyorum ancak, eklenti haline getirdikten sonra her seferinde .xla dosyasına kaydediyor. Dolayısıyla excel her açılışında bu dosyanın kaydedilmiş son halini getiriyor. Oysa ben excel açılışında BOŞ bir dosya ile başlanmasını fakat, eklenti dosyasının TÜM özelliklerini kullanmasını istiyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Yardım edebilir misiniz?

İlgilerinize şimdiden teşekkür ederim.

NOT: Ekteki dosya, c:\sirket.txt okuyor, c:\sirket2.txt yi email olarak gönderiyor, internet bağlantı kontrolü yapiyor, IP kontrolü yapıyor, makro kontrolü yapıyor. Fakat sizin PC de çalışabilmesi açısından internet bağlantı kontrolünü, email gönderme kontrolünü, makro kontrolü ve IP kontrolünü devre dışı bıraktım. Onları aktif hale getirip deneyebilirsiniz.

İptal edilenler:
Thisworkbook da ve module1 de " ' "ile işaretli olanlar ve mail sifre ve kullanıcı adları.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Tekrar Merhabalar;

Sayın Mahmut Bayram;

Sayenizde bir dosya oluşturdum. Teşekkür ederim.
Son bir sorum olacak.

Ekteki dosyayı eklenti haline getirip, kullanıcıların PC lerine yüklemek istiyorum ancak, eklenti haline getirdikten sonra her seferinde .xla dosyasına kaydediyor. Dolayısıyla excel her açılışında bu dosyanın kaydedilmiş son halini getiriyor. Oysa ben excel açılışında BOŞ bir dosya ile başlanmasını fakat, eklenti dosyasının TÜM özelliklerini kullanmasını istiyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Yardım edebilir misiniz?

İlgilerinize şimdiden teşekkür ederim.

NOT: Ekteki dosya, c:\sirket.txt okuyor, c:\sirket2.txt yi email olarak gönderiyor, internet bağlantı kontrolü yapiyor, IP kontrolü yapıyor, makro kontrolü yapıyor. Fakat sizin PC de çalışabilmesi açısından internet bağlantı kontrolünü, email gönderme kontrolünü, makro kontrolü ve IP kontrolünü devre dışı bıraktım. Onları aktif hale getirip deneyebilirsiniz.

İptal edilenler:
Thisworkbook da ve module1 de " ' "ile işaretli olanlar ve mail sifre ve kullanıcı adları.
Arkadaşlar, Sayın Mahmut Bayram;

Bu konuda Son kez yardımlarınızı bekliyorum. Konuyu güncellediğim için kusura bakmayın. İlgilerinize şimdiden teşekkür ederim

Zeki KARABAY