işçi performansı

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
İşçi performansını çay ve yemek molalarını saati çıkıp girmek istiyorum.verilen baskı süresi ile basılan adet ve zaman bilgisini girerek işçinin performansını yüzde olarak nasıl görebilirim

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
performans başımın belası

f ve g sütünları neyi temsil ediyor.86400 neyi ifade ediyor.günde 3 operasyonu birden yapıyor ve sen gün sonundaki toplam performansımı görmek istiyorsun yoksa her operasyonun performansını ayrı ayrımı görmek istiyorsun işçilerin yaptığı işin mantığından bahsedersen iyi olur.çünkü bende işte performans hesapları yapıyorum.bir günde 2-3 farklı model üretebiliyorlar ve her modelin kapasitesi birbirinden çok farklı olabiliyor.biraz anlatırsan yardımcı olabilirim

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
f sütünü işçinin bastığı adet G sütünüde çay molasını düştükten sonraki süre (4saat 5 dakika x 60dk=240dk-10 dk çay =235 dk x 60 sn = 14100 saniye ) ı sütünü 12:00 değil 12:05 olacaktı
bu sayfaya işçinin verdiğim süreye göre performansını takip etmek istiyorum parça bazında ve günsonu ayrıyeten bu makineler ayrı işçiler baskı yapabiliyor Birde parçayı hangi işçininin hangi parçayı daha iyi bastığını nasıl görürüm
Saygılar

Excel Vers. ve Dili
office 03 tr
bu uygulamayla ilgili calısan var mı acaba ilgimi cekti ustadlarımız bir yardımcı olsa uretim bizide ilgilendiriyorda konu degisik faydalı bi calısma olabilir

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
HüseyinHARBACI performans 1 hakkında

Peki süre sayfasından mesala kapak ve operasyon nosunu yazdığımda mtm süresini makina ve operasyon adı otomatik olarak nasıl girebilir

performans excel dosyasında böyle bir soru var cevap olarak ;

excel sayfalarından birine makina listesi yapılır

A1 hücresi makine no B1 hücresi makina adı falan diye

daha sonra var formülü ile veritabanı gibi bilgiler oradan çekilir.

sayfa1;

A1 B1
makine no makine adı
001 planya
002 şerit

sayfa2;

burada herhangi A1 hücreye 001 yazıldığında B1 hücresine planya yazdırabiliriz

isteyen olursa örnek yapıp gönderebilirim
saygılar.