Kapalı sayfadan veri alma

yusuf1284

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Pro 2016 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-02-2028
Değerli hocalarım herkesin bayramını kutlarım
Aşağıda yazmış olduğum kodlarda çekilen verilerin Excel dosyasını(sonuc sayfası dışında kalan tüm sayfalar) seçerek nasıl yaptırabilirim dosyalar askeri olduğundan ekleyemedim yine bir örnek düzenlerim istenirse
Rich (BB code):
'SAYFADAN VERİ ÇEK

Sub test()

Dim sayfanu As Integer

Set S1 = Sheets("sonuc")

S1.Select

S1.Range("F2:I9999").Clear

ActiveSheet.ListObjects("Tablo1").Resize Range("$F$1:$I$2")

Application.ScreenUpdating = False

For x = 1 To Sheets.Count

KişiSayısı = Range("F4:F14").Cells.Count 'hücre sayma

If Range("f2").Value = "" Then

Son = 2

Else

Son = S1.Cells(S1.Rows.Count, "F").End(3).Row + 1

End If

SonY = Son + KişiSayısı - 1

S1.Range("F" & Son & ":" & "h" & SonY).Value = Sheets(x).Range("F4:H14").Value

S1.Range("I" & Son & ":" & "I" & SonY).Value = DateValue(Format(Split(Sheets(x).Name, " ")(0), "dd.mm.yyyy"))

If x = Sheets.Count - 1 Then: S1.Range("F1").Select: Application.ScreenUpdating = True: Exit Sub

Next

Application.ScreenUpdating = True

End Sub

'SAYFADAN VERİ ÇEK

Sub test()

Dim sayfanu As Integer

Set S1 = Sheets("sonuc")

S1.Select

S1.Range("F2:I9999").Clear

ActiveSheet.ListObjects("Tablo1").Resize Range("$F$1:$I$2")

Application.ScreenUpdating = False

For x = 1 To Sheets.Count

KişiSayısı = Range("F4:F14").Cells.Count 'hücre sayma

If Range("f2").Value = "" Then

Son = 2

Else

Son = S1.Cells(S1.Rows.Count, "F").End(3).Row + 1

End If

SonY = Son + KişiSayısı - 1

S1.Range("F" & Son & ":" & "h" & SonY).Value = Sheets(x).Range("F4:H14").Value

S1.Range("I" & Son & ":" & "I" & SonY).Value = DateValue(Format(Split(Sheets(x).Name, " ")(0), "dd.mm.yyyy"))

If x = Sheets.Count - 1 Then: S1.Range("F1").Select: Application.ScreenUpdating = True: Exit Sub

Next

Application.ScreenUpdating = True

End Sub

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Excel dosyanızda hem SONUÇ hem de diğer sayfalarda her hangi bir veri vermeyin.
Dosyanızdaki kişi isimlerine İsim1, İsim2 gibi verilerle, diğer verileri de Veri1, Veri2 gibi vs tanımlayabilrisiniz.
Sayfa sayınız sonuç sayfası ve verilerinizin alınacağı +2 sayfa olabilir
Random veri üretebilmeniz için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.
http://randat.com/

yusuf1284

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Pro 2016 TR
09-02-2028
Excel dosyanızda hem SONUÇ hem de diğer sayfalarda her hangi bir veri vermeyin.
Dosyanızdaki kişi isimlerine İsim1, İsim2 gibi verilerle, diğer verileri de Veri1, Veri2 gibi vs tanımlayabilrisiniz.
Sayfa sayınız sonuç sayfası ve verilerinizin alınacağı +2 sayfa olabilir
Random veri üretebilmeniz için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.
http://randat.com/
Hocam sayenizde taslak da oluşturdum açıklama sayfa içerisinde var biraz zahmetli bir iş yapabildiğinizi yaparsanız beni aşan kodlar örnekleri inceledim ama çözemedim.

yusuf1284

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Pro 2016 TR
09-02-2028
Hocam bakma şansınız oldu mu

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Dosyanıza ancak baktım.

1. Dosyanızı derhal forumdan silmenizi tavsiye ederim. Sırf içeriğinden ötürü.
2. Notunuzda sistem oluşturmaya çalıştığınızı söylemişsiniz. Bu karışıklıkla sistem kurulamaz.
3. Dosyanızı ve sorunuzu anlayamıyorum.

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Sorunuzla ilgili PM atmanıza gerek yok. Burada gayet açık olarak belirttiğim 3 husus var. Bunları siz gidermelisiniz.

Exceli çarşaf gibi ya da kareli defteer gibi kullanmaktan kaçınırsanız dosyanız bizler tarafından da anlaşılır ve yardım edilebilir hale gelecektir.

Vereceğim çözümlerin doğruluğunu kendim genelde kontrol ediyorum. Dosyanız o kadar karışık ki neyi nerden kontrol edeceğimi anlamak için ya siz olmam, sizin gibi düşünüp sizin gözünüzle dosyaya bakmam ya da saatlerimi harcamam lazım.

Hem sistem kuracağım deyip hem de böyle karışık bir excel dosyasıyla yol almaya çalışmanız kendisiyle çelişiyor.
Ayrıca tekrar uyarmak istedim. Kişisel ve gizlilik derecesine sahip bilgileri olan dosyanızı burada paylaşmayınız. En azından gerçek verilerle.

yusuf1284

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Pro 2016 TR
09-02-2028
Sorunuzla ilgili PM atmanıza gerek yok. Burada gayet açık olarak belirttiğim 3 husus var. Bunları siz gidermelisiniz.

Exceli çarşaf gibi ya da kareli defteer gibi kullanmaktan kaçınırsanız dosyanız bizler tarafından da anlaşılır ve yardım edilebilir hale gelecektir.

Vereceğim çözümlerin doğruluğunu kendim genelde kontrol ediyorum. Dosyanız o kadar karışık ki neyi nerden kontrol edeceğimi anlamak için ya siz olmam, sizin gibi düşünüp sizin gözünüzle dosyaya bakmam ya da saatlerimi harcamam lazım.

Hem sistem kuracağım deyip hem de böyle karışık bir excel dosyasıyla yol almaya çalışmanız kendisiyle çelişiyor.
Ayrıca tekrar uyarmak istedim. Kişisel ve gizlilik derecesine sahip bilgileri olan dosyanızı burada paylaşmayınız. En azından gerçek verilerle.
Teşekkür ederim hocam yetkili arkadaşların dosyayı silmesini bekliyorum