Karekod okuyucu ile Excel'den yazı silme

Excel Vers. ve Dili
Excel - Word - Drive
Arkadaşlar merhabalar formunuzda yeniyim. Bir firmada depo görevlisi olarak çalışıyorum, reyon çalışanlar depodan ürün alırken örneğin ayakkabı aldılar ayakkabının kodunu Excel'de alınan sekmesine alınan ürünleri okutuyorlar işleri bittikten sonra benim alınan bölümlerdeki kodları kopyalayıp ayakkabı sekmesinden silmek zorunda kalıyorum. Böyle yapmak yerine kutunun kodunu symbol okuyucu ile silmesini istiyorum.

Hasan 2 kutu ayakkabı 4 adet tekstil aldı bilgisayara gelip Excel'den Alınan sekmesine girip 2 ayakkabı ve 4 adet tekstil ürünlerin karekodlarını okuyucu ile okutup, okuyucu ürünlerin kodlarını alınan bölüme ekledi.

Depo görevlisi Hüseyin alınan sekmesindeki kodları ctrl f yaparak ayakkabı sekmesinden 2 ürün kodunu tek tek sildi, tekrar alınan sekmesine gelip 4 farklı tektstil kodlarını bularak tek tek 4 kodunu sildi.

İşlem bu şekilde geçiyor ve vakit kaybı oluyor. Böyle yapmak yerine ürünlerin Ayakkabı - Tekstil bölümlerden okutarak silmelerini istiyorum. Nasıl ve ne yapabilirim?

Elimde kablolu ve kablosuz okuyucu symbol markalı ürün var.

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Merhaba.
Örnek bir dosya hazırlayın yapmak istediğinizi üzerinde gösterin.
Dosyayı dosya.tc gibi bir paylaşım sitesinde paylaşabilirsiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Ek olarak profilinizde yazan "Excel Vers. ve Dili Excel - Word - Drive" bilgisini aşağıdaki linki inceleyerek güncellemenizi rica ederim.