Kasa Çizelgesi Özet Tablolara Dönüşmesi

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft OFFİCE Ev ve İş 2019 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-03-2025
Merhabalar sayın hocalarım
basit bi kasa çizelgesi tutuyorum bundan ay sonu yada istediğim tarihler arasında bazı şartlara (Harcama Kodları yada kasaya para giriş kodları) na göre özel çizelgeler oluşmasını istiyorum
ekteki çizelgemde ilk sekme sayfadaki olabilecek KOD lar
diğer sekme kasa çizelgesi ana tablosu
İstek 1 kendi başarabildiğim bi dağlım
İstek 2 yine kendi başarabildiğim 2 tarih belirleyip arasındaki kodlara göre değerler toplamı
bunları yapabiliyorum ama
istek 3 sekmesinde 2 tane sorum var birini F1 sarı renkli hücre açıklamasında sordum
diğerini F33 yine sarı renkli hücre açıklamasında anlatmaya çalıştım

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Eki inceleyiniz..

.

Ekli dosyalar

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-03-2025
hocam cevap vermişsinizdir diye kalktım şimdi baktım formülleri uyguladım ama bi sonuç çıkmadı
E1 dediğiniz F1 e uyguladım dizi formülü detayınada dikkat ettim ama tablo boş oldu
ayrıca hocam dikkat ederseniz ben 2 soru sormuştum
sizden isteğim benim çizelgemde siz formüler uygulanmış haliyle tabloları doğru halde gönderebilirmisiniz.

hocam kodlarla ilgili bi ufak püf nokta var. kod(DEVİR-KK-M-ÖZ) olanlar yani kasaya giren paralar ana tabloda D sutununda harcamalar olan diğer kodlar (1den 13 e kadar) ana tabloda E sutununda yazılıyolar

Sayın Hocam 1.sorudaki E sutunu yerine F ye ilk formülü uyguladım diğer formüldede E yazan yeri F yapınca sorun halloldu o tamamlandı
diğer soruma cevanızı beklemekteyiz

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
2. sorunuzu tam olarak anlayamadım. Bu istediğiniz aynı tablo üzerindemi olması gerekiyor yoksa farklı bir tablodamı. #2. mesaja dosya ekledim, inceleyiniz. Eğer istediğiniz bu değilse daha detaylı açıklayınız.

.

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-03-2025
Sayın Hocam gece geç saatte yanıtlamışsınız emeğinize sağlık
ben 2 farklı formülle 2 tablo beklerken tek bi formülle 2 istediğim cevaba da ulaşabiliyorum tablomda benim açımdan tek sorun bazı tarihlere boş değerler gelmesi ama o da benim tabloya yazma şeklime bağlı her gün bitince en fazla bir boşluk ekler en solada tarih yazmazsam süper bi şe oluşuyo
hemen bu seneki kasa tutan arkadaşıma butabloyu kullanmasını anlattım (çok teşekkür ederim çok sayıda özet rapor çıkarılabilir

sayın hocam söyle bi bilgi öğrendim doğrumudur kullanıcağım tabloları hep düşey devam eden tablolar tarzında yaparsam daha fazla ve daha rahat bi şekilde özet sonuçlara ulaşabilirim

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Sayın Hocam gece geç saatte yanıtlamışsınız emeğinize sağlık
ben 2 farklı formülle 2 tablo beklerken tek bi formülle 2 istediğim cevaba da ulaşabiliyorum tablomda benim açımdan tek sorun bazı tarihlere boş değerler gelmesi ama o da benim tabloya yazma şeklime bağlı her gün bitince en fazla bir boşluk ekler en solada tarih yazmazsam süper bi şe oluşuyo
hemen bu seneki kasa tutan arkadaşıma butabloyu kullanmasını anlattım (çok teşekkür ederim çok sayıda özet rapor çıkarılabilir

sayın hocam söyle bi bilgi öğrendim doğrumudur kullanıcağım tabloları hep düşey devam eden tablolar tarzında yaparsam daha fazla ve daha rahat bi şekilde özet sonuçlara ulaşabilirim
Bu kullanacağınız tablodan ne gibi bir raporlama istiyeceğinize bağlıdır. Bunun için kesin bu şekilde olmalıdır diyemem.

Boş tarihlerin gözükmemesi için formüle yeni bir ilave yaptım #2. mesajdaki dosyayı tekrar inceleyiniz. Eski formülü bozmadan koşullu biçimledirme ilede yapılabilirdi. Siz dilediğinizi kullanırsınız..

=$G4=0 gibi..

.

modoste

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
18-03-2025
teşekkür ettim Hocam
emeğinize sağlık

Ömer

Moderatör