muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe (64 bit)
Şimdi denedim. Hiç sorun olmadan çalışıyor.
Hocam teşekkür ederim dedim ama. Size danışsam. Ben sebebini bulamadım. Evet iş yerinde çalışıyor, sorunsuz. Aynı dosyayı eve getiriyorum, kapatırken resimde eklediğim dosyayı bırakıyor. Bu neden olabilir. Macro güvenilirliği açık. Ayarlar iş yerindeki bilgisayarla aynı. Size zahmet hocam. Bi baksanız. Şimdiden teşekkür ederim.
Bu arada altın üyeliği sonunda halledebildim. Ekran Alıntısı.PNG

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
O dosyayı size atsam, çalışacak. Onun için bir anlamı yok sanırım.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Altın üyeliğiniz hayırlı olsun.

Kodu adım adım çalıştırıp deneyin.

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Merhaba,

Hocam, teşekkür ederim.
Hocam, adım adım çalıştırıp denemek ne demek, anlamadım. Benim bilgisayarımda excel macroları (macro kaydet diyoruz ya onu kastediyorum) sorunsuz çalışıyor. Fakat yazılmış kod (iş yerindeki bilgisayarda sorunsuz çalışan) evdeki bilgisayarda çalışmıyor. Aklım almıyor o kadarını. Ben çift monitör kullanıyorum. Birisine (bağlanarak) iş yeri excel açtım. Birine evdekini. Ayarlara bakıyorum. Sanırım aynı. Hocam, hangi ayarlara bakmam lazım. Saygılarımla.

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Merhaba,

Hocam bir önceki yazdığıma ekleyecektim. Düzenle butonu yoktu. Hocam, size zahmet koyduğum fotoğraflara bakar mısınız. Hocam, bu arada ben de FETHİYE'liyim. Ankara'da yaşıyorum ama. Ankara'dan bir işiniz olursa, başım üstüne. Ekran Alıntısı1.PNGEkran Alıntısı1.PNGEkran Alıntısı.PNGEkran Alıntısı.PNGEkran Alıntısı1.PNGEkran Alıntısı1.PNGEkran Alıntısı.PNG

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Aşağıdaki adımları izleyiniz.

Dosyanızın kod bölümünü açın. (ALT+F11)
Önerdiğim kodun 2. satırına mouse ile tıklayın ve F9 tuşuna basın. Aşağıdaki görselde ki durum oluşacaktır.

1573653057364.png

Bu durumdayken dosyanızı kapatmayı deneyin. F9 ile durdurduğumuz satırda kodun durması gerekiyor. Bu aşamadan sonra F8 ile kodu adım adım çalıştırmaya devam edebilirsiniz. Eğer sadece bu dosya açıksa Else satırından önceki bloğun devreye girmesi gerekiyor. Eğer birden fazla dosya açıksa diğer excel dosyalarına dokunmadan sadece bu dosyanın kapanması için Else satırından sonraki bloğun devreye girmesi gerekiyor.

Test edip deneyiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Aşağıdaki adımları izleyiniz.

Dosyanızın kod bölümünü açın. (ALT+F11)
Önerdiğim kodun 2. satırına mouse ile tıklayın ve F9 tuşuna basın. Aşağıdaki görselde ki durum oluşacaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 211040

Bu durumdayken dosyanızı kapatmayı deneyin. F9 ile durdurduğumuz satırda kodun durması gerekiyor. Bu aşamadan sonra F8 ile kodu adım adım çalıştırmaya devam edebilirsiniz. Eğer sadece bu dosya açıksa Else satırından önceki bloğun devreye girmesi gerekiyor. Eğer birden fazla dosya açıksa diğer excel dosyalarına dokunmadan sadece bu dosyanın kapanması için Else satırından sonraki bloğun devreye girmesi gerekiyor.

Test edip deneyiniz.
Hocam, adımlayarak denedim. Hiç bir sıkıntı yok. Fakat bittiği zaman XLSB dosyasına geçiş yapıyor. Diğer cevabınızda vermişsiniz, ancak, yeni bir XLSB dosyası mı açacağım kaydetmek için. Haddim olmayarak, o alttaki PERSONAL XLSB bölümünü silebilsem sorun çözülecek sanırım. Ama delete seçeneği yok işte. Diğerlerinde olduğu gibi remove seçeneği olsa.
Saygılarımla

muratgunay48

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Eklediğiniz görsele göre PERSONAL.XLSB dosyasında sebep pencere açık kalmaktadır.

Çünkü siz tek dosyada açsanız PERSONAL.XLSB dosyası otomatik açıldığı için pencere açık kalıyor.

Alttaki linkte bu dosya içine yazılacak kodlar verilmiş. PERSONAL.XLSB dosyasına uygulayıp deneyiniz.

https://answers.microsoft.com/en-us/office/forum/office_2010-customize/closing-excel-with-personalxlsb/e88f8cc0-ad93-40e4-aa63-35c91ccc97a1
Hocam aynı dosyanın içindeki (XLSB) bölümüne yazıyorum, olmuyor. Bu alttaki kısımı nasıl sileceğim. Hocam biliyorum başınızı ağrıttım.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Aşağıdaki alıntıya göre dosyayı bulabilirsiniz.

Personal.xlsb dosyanızı XLSTARTadlı bir klasörde depolanır. Makrolarınızı başkalarıyla paylaşmak isterseniz, diğer bilgisayarlardaki XLSTART klasörüne kopyalayın veya bazılarını veya tümünü makroları diğer bilgisayarlarda Personal.xlsb dosyasına kopyalayın. Dosyayı bulmak için Windows Gezgini'nde XLSTART arayabilirsiniz.