Kesişen Tablo'da Yaşanan #Yok Hatası

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 (12) SP2 Türkçe
Merhaba Arkadaşlar;

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=20750 şurada tablolarda kesişmeyle ilgili bir sorum olmuştu, sayenizde birçok güzel ve yeni şey öğrendim. Burada öğrendiğim formülleri değişik excel sayfalarımda kullandım. Yalnız bugün bu formüllerden birini kullanırken sorun yaşadım ve sorunun ne olduğunu anlamış değilim.

Aynı sayfada sayın hamitcan'ın verdiği şu formülü kullanmayı denedim: (bu formülü belirli bir sütünda kullancağım için aşağı çekerek kullanılması daha kolay olur düşüncesiyle)

=İNDİS(Tablo!$A$4:$E$9;KAÇINCI(A4;Tablo!$A$4:$A$9;0);KAÇINCI(B4;Tablo!$A$4:$E$4;0))

Aynı formülü bu sefer uygulamak istediğim kendi excel dosyamda şu şekilde yazdım:

=İNDİS(Navlun!$A$2:$J$7;KAÇINCI(A3;Navlun!$A$2:$A$7;0);KAÇINCI(B3;Navlun!$A$2:$J$2;0))

fakat bu sefer #YOK hatası almaya başladım.

Sorunun nereden kaynaklandığı bir türlü anlamadım. Acaba yapısal bir problem mi var, yoksa en on kere kontrol etmeme rağmen ortada bir yazım yanlışlığı mı var? Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Çalışan ve çalışmayan örnek iki dosyayı da ekliyorum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Çalışmayan dosyanızda Navlun sayfanızda MOSKOVA kelimesinin sonunda bir boşluk olduğundan #YOK hatasını alıyorsunuz. Boşluğu sildiğinizde düzelecektir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 (12) SP2 Türkçe
şu dakika itibarıyla gözlerimin kesinlikle bana ait olmadığına dair inancım tamdır efendim.

Yaklaşık 2 saattir üzerinde uğraştığım bu konuda, beni aydınlattığınız için ne kadar çok teşekkür etsem azdır.