Klavye Sorunu

BYSERTTAS

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili Ofis 2021 TR 32 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-01-2025
Herkese iyi akşamlar..
Konu dısı birsey sormak istiyorum bilgisi olanların yardımcı olmasını rica ediyorum.
kullandıgım laptop samsungun cok eski bir modeli ekli resimde goruldugu uzere klavyesi turkce ve Aarapca.
yazmakta zorlanıyorumç. klavye uzerindeki tuslarda yazılı harfler ve isaretler Q klavyeye uyumlu degil mesela kod yazarken noktalı virgul yazıcam yazamıyorum. dili arapca yapıp noktalı virgul yazıyorum sonra tekrar dili turkce Q yapıp diger islemleri yapıyorum. buda bayagı bir zor oluyor. Depremzedeyim. her seyimiz enkaz altında kaldı. bu cihazı sag olsun biri hibe etti. yeni bir cıhaz alacak durumda degılim. buklavyeyi nasıl kullanabilirim. yada bu klavyeyyi turkce Q klavye ile degistirme sansım varmı?
cıhaz samsung NP270243957E4E

Ekli dosyalar

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Laptop çok eskisiyse zaten klavye takımını değiştirmek imkansız....

Benim aklıma gelen, laptop'a bluetooth ile bağlanan bir klavye kullanmak ....

Aşağıdaki linkte bu tür klavyeler var, önemli olan sizin laptop ile bluetooth bağlantısı kurulup, kurulamayacağı.... Muhtemelen sorun çıkmaz ama belli de olmaz tabii.

.

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun...

Konu başlığınızı sorduğunuz soruyla ilişkilendirirseniz ve forumun uygun bölümlerine açarsanız daha sonradan aynı sorunu yaşayıp çözüm arayanlar için işi kolaylaştırmış olursunuz.

Bu sebeple konu başlığınızı ve açtığınız bölümü değiştirdim.

Excel Vers. ve Dili
2016-TR
kablosuz klavye işini görür. Ucuzundan alabilirsiniz. Geçmiş olsun depremden dolayı.

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
Nasıl yani ; Q klavyede yok mu, imkansız. Ekran klavyesini açın inceleyin. Mutlaka vardır. Ekran klavyesine göre de tuşların üzerine tuştan küçük kağıtlar üzerine yazın. Tuşun üzeninin tamamını da şeffaf bantla kaplayıp fazla bantları traş edin. Ben olsa öyle yapardım.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Nasıl yani ; Q klavyede yok mu, imkansız. Ekran klavyesini açın inceleyin. Mutlaka vardır. .
Fotoğrafa bakılırsa Q klavye var ama, "Türkçe Q Klavye" değil.... o yüzden bluetooth klavye önermiştim.

.

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
Fotoğrafta L nin sağında : ; var. Kaldıki klavye ayarlarından Türkçe Q seçilebilir/yüklenebilir.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript

BYSERTTAS

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili Ofis 2021 TR 32 Bit
06-01-2025
Herkese Tesekkur ediyorum. onerileriniz yol gosterdi. iki dil yukledim. alt sıft ile dili degistirip islem yapıyorum. simdilik idare eder. ayrıca gecmis olsun dilekleriniz icin hasseten tesekkur ederim. tum turkiyemize gecmis olsun insallah. rabbim bir daha yasatmasın.saygılar selamlar herkese

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
@BYSERTTAS ;

İlk mesajınızda belirtmiş olduğunuz halde ben gözden kaçırmışım...... çok çok geçmiş olsun. Allah kimseye böyle felaketler yaşatmasın inşallah.

.