Kod hatası

toros33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-07-2024
ekteki veriye göre kod hatası alıyorum
nasıl düzeltebilirim
yardımlarınız için teşekkür ederim

Sub Bilestir()
CurrentDb.Execute "DELETE * FROM [1 VERİBİRLEŞTİR]"
Dim Kayit As Recordset
Set Kayit = CurrentDb.OpenRecordset("SELECT MSysObjects.Name As ADI FROM MSysObjects WHERE (((MSysObjects.Type)=1) AND ((MSysObjects.Flags)=0) AND ((Not IsNumeric(Mid([Name],1,1)))=-1))")
If Kayit.RecordCount = 0 Then Exit Sub
Do Until Kayit.EOF
CurrentDb.Execute "INSERT INTO [1 VERİBİRLEŞTİR] ([OBJECTID], [PLAN_ID], [KESYIL], [PYIL], [BAK_BLK], [BLM_NO], [N], [ISL_SIN], [MESCERE], [MES_KOD], [MES_TIP], [LMESTIP], [TUR], [YAS], [BON], [EGIM], [BAKI], [ALAN], [TUR_AD], [ADET], [SERVET], [ARTIM], [SlvETA], [SlvADET], [FONK], [ANA], [YAN], [SIL_ISLM], [K_ETA], [BOL_SLV], [BOL_ETA], [BB], [BOL], [ISL_AL], [ISLEM], [DON_BLK], [DS], [DON_SUR], [Birim]) " & _
"SELECT [OBJECTID], [PLAN_ID], [KESYIL], [PYIL], [BAK_BLK], [BLM_NO], [N], [ISL_SIN], [MESCERE], [MES_KOD], [MES_TIP], [LMESTIP], [TUR], [YAS], [BON], [EGIM], [BAKI], [ALAN], [TUR_AD], [ADET], [SERVET], [ARTIM], [SlvETA], [SlvADET], [FONK], [ANA], [YAN], [SIL_ISLM], [K_ETA], [BOL_SLV], [BOL_ETA], [BB], [BOL], [ISL_AL], [ISLEM], [DON_BLK], [DS], [DON_SUR], '" & Kayit!ADI & "' FROM [" & Kayit!ADI & "];"
Kayit.MoveNext
Loop
Kayit.Close
Set Kayit = Nothing

Ekli dosyalar

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Bu kod ile ne yapmak istediginizi anlayamadım,
daha açıklayıcı anlatabilirmisin, nerde ne yapmak istiyorsun.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Tahmin ettiğim kadarıyla; "1 VERİBİRLEŞTİR" isimli tablonun içeriğini sildikten sonra diğer tüm tablolardaki alanları yine "1 VERİBİRLEŞTİR" isimli tabloya aktarmak istiyor...

.

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Slm lar haluk hocam, sorgu ile birleştirmek daha mantıklı ama kendisi neleri birleştirmek ister dönsün ona göre birşeyler yaparız inşallah...

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
İlgimi çektiği için uğraşayım dedim....

Ekli Excel dosyasındaki makro, Access dosyasındaki "1 VERİBİRLEŞTİR" isimli tablonun içeriğini siler, daha sonra; "2 VERİCEK", "3 VERİSEC" ve "4 VERİSONUC" gibi tablo adı sayısal karakterle başlamayan tüm tabloları (28 adet) birleştirerek "1 VERİBİRLEŞTİR" isimli tabloya aktarır. Bu işlemin sonucunda toplam 57800 adet kayıt aktarılmıştır.

.

Ekli dosyalar

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
@toros33 , eklediğim dosya işinize yaradı mı?

.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
@toros33 , sizden olumlu veya olumsuz bir cevap gelmedi ama ben yine de anladığım kadarıyla; siz Birimlere ait tablolaların birleştirileceği "1 VERİBİRLEŞTİR" isimli tablonun en sonunda bir de hangi verinin hangi Birime ait olduğunu görmek için ilgili tablo adının da yazılmasını istiyorsunuz diye bir alternatif daha hazırladım ekte.

.

Ekli dosyalar

toros33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel2016
22-07-2024
Haluk Bey baktım tam istediğim gibi olmuş teşekkür ederim. 20 dakikalık iş 5 saniyeye düştü

toros33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel2016
22-07-2024
Slm lar haluk hocam, sorgu ile birleştirmek daha mantıklı ama kendisi neleri birleştirmek ister dönsün ona göre birşeyler yaparız inşallah...
Hocam Haluk Bey konuyu çözdü ilginiz için teşekkür ederim

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Afedersiniz müsait olamadım için dönemedim, sorununuzun çözülmesine sevindim.