Kombinasyon oluşturma

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
Merhaba arkadaşlar. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Elimde bir rar dosyası mevcut. İçeriğinde bana ait bazı önemli evraklarım var bundan sebep şifre koymuştum. Ama öyle böyle değil şifre. 26 karakter. Aslında not almıştım şifreyi lakin kızım resim yapmış o kağıda, sonra resimi beğenmeyince çöpe atmış. Ben 15 karakterini hatırlıyorum. Geri kalan 11 karakterin sıralamasını bir türlü çözemedim. Linux ta john the ripper ile bile denedim. Hatta crunch ile oluşturmak istedim sıralamayı ama 20 TB veri ortaya çıkıyor. Yap desem de yer olmamasından ne yazıkki program sıralama yapamıyor. Demem o ki crunch charset lst deki symbols all seçeneiğindeki karakterler olan =[!@#$%&*()] karakterleri ile elimdeki mevcut karakterlerin arkasına eklemek üzere bu karakterleri 6 yada 12 değerde sıralamalarını değiştirerek bir kombinasyon yapmamız mümkün mü?
Saygılar.

muhasebeciyiz

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016
64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-12-2027
Eğer uzun ve karışık bir şifreyi unutmuşsanız bu tarz programlar ile işlemcenize bağlı kalınarak kırması çok uzun süreler alabilir.
Çok hızlı hesap yapabilen bir bilgisayara sahip değilseniz kıramazsınız hele AES şifrelemesi ve uzun bir şifreyse.
Alternatif bir çözümü yok diye biliyorum. Şifre kırıcılar da hafızalarındaki belli şifreleri deniyorlar

Bilgi için : https://tr.passfab.com/rar/break-winrar-password.html

Excel Vers. ve Dili
2010 TR
bu programı denedim ne yazık ki brote force saldırısında belli karakterleri zaman kazanmak için girin dediğinde girdim lakin program hemen hataya dönüyor. Ben sadece vermiş olduğum karakterlerin sıralamasını hatırlayamadığımdan sonuca ulaşamıyorum. Eğer excelde bunları karıştırıp yapma yolu var ise onu bulmak istiyorum. Zaten çözüm için yine john the ripper kullanacağım. excelde yapılabiliyor sa txt ye çevirip programa gösterilince program sn 140-180 şifre deniyor ve sonuca ulaşılabiliyor.