Komut Şeridi Özelleştirme

maliex

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
professional plus 2016-türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-09-2025
Merhabalar,

dosya/seçenekler/şeridi özelleştir/yeni sekme/yeni grup ile yeni sekmeler ekleye biliyoruz, simgelerini değiştirebiliyoruz makrolar atıya biliyoruz...

ancak aşağıdaki dosyayı internetden indirdim.. sadece makroları etkinleştir uyarısını tıkladığımda özelleştirilmiş sekme ve menüler geldi(hemde ne menü harika:),,(bir eklenti falan yüklemedim)

bende böle çalışmalar yapmak istiyorum .. bu nasıl yapılıyor ? internettdende birşey bulamadım. yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum

251556

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Merhaba,

Sizin bildiğiniz Ribbon özelleştirme yöntemi, kurulu olduğu uygulamaya özeldir; dosya, farklı bir bilgisarda açıldığında özelleştirmeleriniz birlikte gitmeyecektir.

İnternetten indirdiğiniz dosya ise, dosyaya gömülü bir özelleştirmedir. İnternette bu işi yapan pek çok araç var; birini edinip siz de yapabilirsiniz.

.

maliex

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
professional plus 2016-türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-09-2025
zeki bey teşekkürler

"İnternetten indirdiğiniz dosya ise, dosyaya gömülü bir özelleştirmedir. İnternette bu işi yapan pek çok araç var; birini edinip siz de yapabilirsiniz."

ne aramalıyım ? neyi aratmalıyım ? O aracın adı ne ? ben arama yaptığımda benim bildiğim yönteme yönelik örnekler çıkıyor. ama yukarıda belirttiğim örneğe ilişkin bir şey bulamadım.. bilgi verebilirseniz çok memnun olurum