Kopyala yapıştır tekniği ile "FARKLI KAYDET" nasıl yapılır.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
Excel'de bir hücrede yer alan metni kopyalayıp kaydededeceğim dosya ismine be metni "FARKLI KAYDET" seçeneğinde yapıştıramıyorum. "Yapıştır" aktif olmuyor. Ancak manuel yazıma müsaade ediyor. Ne yapmalıyım?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Türkçe 64 BIT
Merhaba,
Hücresi seçip mi kopyalıyorsunuz? Eğer öyle ise hücreyi seçip kopyalamak yerine içeriğini formül çubuğundan seçip o şekilde yapıştırın.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
Merhaba,
Hücresi seçip mi kopyalıyorsunuz? Eğer öyle ise hücreyi seçip kopyalamak yerine içeriğini formül çubuğundan seçip o şekilde yapıştırın.
Bunu çözersem makro tekniği ile otomatik dosya adını tanımlayıp kayıt yapabileceğim. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2016&2019&2021 TR
Bence örnek dosyanızı ekleyiniz. Dosyayı görmeden fikir yürütmek zor.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
Bence örnek dosyanızı ekleyiniz. Dosyayı görmeden fikir yürütmek zor.
Dosya yüklemeye gerek yok ki. Herhangibir Excel dosyasında örneğin A1 hücresine örneğin "Mehmet" yazın ve Enter yapın.

Daha sonra bu hücredeki metni ister formül çubuğundan, ister hücreyi seçerek kopyalayın. Daha sonra Excel menüsünden "DOSYA/Farklı kaydet" açınız. İstediğiniz klasörü seçtikten sonra "Dosya adı" kısmına kopyaladığınız metni yapıştırmaya çalışın. Sonuç olumsuz. Çünkü "Yapıştır" seçeneği aktif olmuyor.

Dosya içeriğini manuel olarak doldurmak mümkün. Benim isteğim kopyala yapıştır tekniği ile dosyaya isim vermek ve kaydetmek.

Excel Vers. ve Dili
2016&2019&2021 TR
Şimdi anladım demek istediğinizi. Windows kısıtlamış yapıştırmayı. Onun yerine farklı kaydet koşulu hangi durumlarda gerçekleşecekse bir dosya ekleseniz ona göre çözüm üretme denenebilirdi.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
Şimdi anladım demek istediğinizi. Windows kısıtlamış yapıştırmayı. Onun yerine farklı kaydet koşulu hangi durumlarda gerçekleşecekse bir dosya ekleseniz ona göre çözüm üretme denenebilirdi.
Çok teşekkürler. Olayı çözdüm. Hücre içine çift tıklamak yerine hücrenin formül çubuğumda yer alan ifadesini kopyaladığınızda Farkıl kaydet, Dosya adı girişine yapıştır izni veriyor. İlginize teşekkürler.

ismailmustafa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010
hücre içine çift tıklayarak da girebilirsiniz. metni seçerek kopyalayın hücreden esc ile çıkın enter iel çıkarsanız hafızayı siler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Türkçe 64 BIT
Merhaba,
Çok teşekkürler. Olayı çözdüm. Hücre içine çift tıklamak yerine hücrenin formül çubuğumda yer alan ifadesini kopyaladığınızda Farkıl kaydet, Dosya adı girişine yapıştır izni veriyor. İlginize teşekkürler.
Bende aynı şeyi ifade etmiştim. Ama neyse sorun çözüldüyse mesele yok.