Koşullu arama

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-01-2024
veri sayfasında Düşey ara förmülü yaptım

=DÜŞEYARA(A323;A176:L322;2) burada A323 hücresindeki rakamı görünce o kişiyi bulup gösteriyor..
ancak
förmülü aşağıdaki satıra uygulayınca
=DÜŞEYARA(A324;A176:L322;2) yine aynı kişiyi buluyor güzel fakat burada aynı kişi fakat örneğin çocuk isimi farklı oluyor bu karede..

formul ayni 1. çocuk ismini yazıyor ben diğer çocukları yazmasını istiyorum aşağıya doğru sıralayınca taki A324 çocuk ismi farklı oluncaya kadar..

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
veri sayfasında Düşey ara förmülü yaptım

=DÜŞEYARA(A323;A176:L322;2) burada A323 hücresindeki rakamı görünce o kişiyi bulup gösteriyor..
ancak
förmülü aşağıdaki satıra uygulayınca
=DÜŞEYARA(A324;A176:L322;2) yine aynı kişiyi buluyor güzel fakat burada aynı kişi fakat örneğin çocuk isimi farklı oluyor bu karede..

formul ayni 1. çocuk ismini yazıyor ben diğer çocukları yazmasını istiyorum aşağıya doğru sıralayınca taki A324 çocuk ismi farklı oluncaya kadar..

Dosyanız ekte.

.

DOSYA GÜNCELLENDİ.

.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
01-01-2024
eksik

Yurttaş çok teşekkür ederim fakat olmayan yönü şu...144 veya 166 gibi tablodaki değerleri değişince numaranın hızasındaki kişi gelsin..formulde sadece aynı kişi geliyor numara değişmesine rağmen...

bunu aile bildirimi tablosu için yapıyorum..her kişiye bir sayfa tablo yapacağımda sadece numarayı yazdığım kişinin bilgilerini görmem gerekiyor..ilginiz için çok teşekkür ederim..

koşullu arama

arkadaşlar benimde buna benzer bir problemim var Sayfa1 deki listeden sayfa2 ye ayrı ayrı nasıl listeleyebilirim bu konuda da bana yardımcı olursanız sevinirim
dosyayı ekte gönderiyorum

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Yurttaş çok teşekkür ederim fakat olmayan yönü şu...144 veya 166 gibi tablodaki değerleri değişince numaranın hızasındaki kişi gelsin..formulde sadece aynı kişi geliyor numara değişmesine rağmen...

bunu aile bildirimi tablosu için yapıyorum..her kişiye bir sayfa tablo yapacağımda sadece numarayı yazdığım kişinin bilgilerini görmem gerekiyor..ilginiz için çok teşekkür ederim..

Dosyanızı yukarıda güncelledim.

.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
arkadaşlar benimde buna benzer bir problemim var Sayfa1 deki listeden sayfa2 ye ayrı ayrı nasıl listeleyebilirim bu konuda da bana yardımcı olursanız sevinirim
dosyayı ekte gönderiyorum
Pivot Table - Özet Tablo ile dosyanızın yapılmış hali ektedir.

Pivot Table - Özet Tablo konusu ile ilgili bilgiyi bu Forumun Excel Dersanesi'nde bulabilirsiniz.
..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
01-01-2024
Yurttaş çok teşekkür ederim emğinize sağlık gerçekten uğraşmışsınız..fakat benim sorun zaten çocuk adlarının alt alta olmasından dolayı idi..yan yana zaten düşeyara yöntemi hızasını göşteriyor..aynı kişinin sadece çocukları değişik alt alta oluyor..burda 100 kişi olsa sorun yok 1000 kişilik bir liste var ve herkesin çocuklarını yan yana koymak uzun iş ve benimde okadar zaman yok. tekrar teşekkür ederim ...başka bir yöntem bulmam lazım..teşekkürler..

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Yurttaş çok teşekkür ederim emğinize sağlık gerçekten uğraşmışsınız..fakat benim sorun zaten çocuk adlarının alt alta olmasından dolayı idi..yan yana zaten düşeyara yöntemi hızasını göşteriyor..aynı kişinin sadece çocukları değişik alt alta oluyor..burda 100 kişi olsa sorun yok 1000 kişilik bir liste var ve herkesin çocuklarını yan yana koymak uzun iş ve benimde okadar zaman yok. tekrar teşekkür ederim ...başka bir yöntem bulmam lazım..teşekkürler..
Bir de buna bakın.

.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
01-01-2024
Bir de buna bakın.

.
Yurttaş son eklenen dosyanızı varolan değerlerle çalıştı fakat listeyi ekleyince çalışmadı...
bende Excel de Veri süzden ilgili kişileri seçerek başka bir sayfaya yapıştırarak ordan yönlendirerek uzun uğraş sonucunda yaptım...
ilgin için teşekkür ederim..sağol varol..