Limitli grafik???

Excel Vers. ve Dili
2007 tr
Arkadaşlar,blirli alt ve üst değerleri limit çizgisi ile gösteren ve bu limitler dışına taşan değerleri görmemi sağlayacak bir noktalı grafik tipine ihtiyacım var.Yardımcı olabilirmisiniz?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bir örnek dosya eklerimisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
evet levent bey bu şekilde bir örnek varsa elinizde çok lazım banada excel herkes için olan kitabı aldım ben ama neresinde bu tarz grafik oluşturabileceğimiz bilgiler bulamadım ben dükkanımda motorun honlamadan sonra silindir yüzeylerini ölçüyorum cihazla sayısal bilgilerin hepsini alıyorum bilgisayara elimdede o sayısal bilgilerin birbirleriyle ilşkili formülleri var ben ona yukarıda arkadaşın dediği tarzda mainline yani orta çizgi referans çizgi yada limit çizgiside denebilir o çizgiyi aşma veya altına inme gibi zigzaglı grafik oluşturmak istiyorum elimdeki denklemlerle formüllerle ama excelde öyle bir grafik varmı yani benim excelde arıza formumda hücrelerde sayısal bilgiler var onları birbirleri arasında elimde mevcut olan formüllerle grafiğini çıkartabilirmiyim.yani kısacası benim formda değerleri göster diye komut butonu var ona bastımmı makinadan sayısal bilgileri alıyor alır almaz o bilgilere göre bir grafik oluşabilirmi excel de hareketli grafik yani nasıl yapılabilir yardımcı olurmusunuz yada elinizde benzer rnek varsa ufkumu açacak paylaşırmısınız yada ulaşabileceğim döküman site vb.ilginiz için şimdiden tşkler iyi çalışmalar