Soru listbox da arama (örnek ve koşulları ekledim)

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
... ado olunca bizim işteki PC de cok kasıyordu...
Bir Excel dosyasına ADO bağlantısı açmak ve komut yürütmek gerçek bir veritabanı gibi beklenen performansı vermez. Diğer bir neden ise, bağlantı açılan Excel dosyası o anda ekranda açıksa komut yürütme süresi neredeyse 2 katına çıkabilir.

Cengizhantr06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Bir Excel dosyasına ADO bağlantısı açmak ve komut yürütmek gerçek bir veritabanı gibi beklenen performansı vermez. Diğer bir neden ise, bağlantı açılan Excel dosyası o anda ekranda açıksa komut yürütme süresi neredeyse 2 katına çıkabilir.
zeki bey evet anladım sizden ricam birde listview ile arama koduma yardımcı olurmusunuz örnek dosya var ado ile de olsa olur en stabil nasıl olursa

Cengizhantr06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Userform da herhangi bir arama yaparken direk hata veriyor hocam, bakabilir misiniz.
Estağfurullah hoca olmam için çok fırın ekmek yemem gerek ☺ sadece Excel heveslisi diyelim sorun basit katip bey VBA sayfasında girince yukarda tools bölümü var ona tıklatın ondan sonra referencese tıklatın orda missing diye tikli bi kutu olacak o tiki kaldırın tamam deyin kaydedin tekrar başlatın düzelecek elimden geleni yaparım siz haber edin

Excel Vers. ve Dili
Office 2021 (TR)
Estağfurullah hoca olmam için çok fırın ekmek yemem gerek ☺ sadece Excel heveslisi diyelim sorun basit katip bey VBA sayfasında girince yukarda tools bölümü var ona tıklatın ondan sonra referencese tıklatın orda missing diye tikli bi kutu olacak o tiki kaldırın tamam deyin kaydedin tekrar başlatın düzelecek elimden geleni yaparım siz haber edin
Cengizhan hocam hata işini hallettim, şimdi sana bi sorum daha olacak, arama kısmında aynı sütunları ekleyip "içerir" şeklinde arama yapmak mümkün müdür, (Mesela ALİ yazdığımda içinde ALİ geçen bütün kayıtlar gelsin) ŞU ANKİ ARAMA SÜTUNLARI DA DURSUN

Cengizhantr06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Cengizhan hocam hata işini hallettim, şimdi sana bi sorum daha olacak, arama kısmında aynı sütunları ekleyip "içerir" şeklinde arama yapmak mümkün müdür, (Mesela ALİ yazdığımda içinde ALİ geçen bütün kayıtlar gelsin) ŞU ANKİ ARAMA SÜTUNLARI DA DURSUN
Size attığım örnekteki aramada öyle değilmi ?

Cengizhantr06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Katip bey örnek şablonunuzu gördüm isteklerinizi anladım size güzel bi dosya hazırlayacam yarın insallah

asdsxx

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
Dosya açılınca otamatik form açma kodu.
Onu silip kaydedin tekrar deneyin