ListBox Filtresine Option Button Ekleme

fledermaus

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-07-2024
Herkese Merhabalar,

Ekte paylaşmış olduğum makro çalışma dosyasında daha önceden oluşturulmuş olan listbox nesnesindeki filtrelemelere ek olarak;

option button ve combobox olarak eklemiş olduğum yeni kriterleri de ( ileri filtreleme frame lerine bağlı olarak) genel filtrelemeye dahil etmek istiyorum.

Option button olarak eklemiş olduğum verilerin data sayfasındaki "L" sütunundan aranması gerekiyor. M sütunu başlıklı frame içeriğindeki combobox ise m sütunundaki verilere göre filtrelemelidir. Yani Frame (İleri Filtreleme) + Frame (L sütunu) + Frame (M sütunu) veri eklendikçe filtrelemeyi genişleterek arama yapmalıdır.

Ayrıca listbox da listelenen verilerin kimileri sağa kimileri sola doğru şeklinde listeleniyor ve sütun genişlikleri bazı başlık ve içeriklerinde çok geniş kalıyor.

Sütun genişliklerini orjinal sayfada olduğu göründiği gibi list box a nasıl çekebilirim ? Yada bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Bunun dışında listbox da çıkan başlıkları bold yapmak yada farklı renk vermek gibi bir çözüm var mıdır ?

Konuyla ilgili yardımcı olabilecek birileri var ise çok memnun olurum.

Herkese yardımları için şimdiden teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Ekli dosyalar

fledermaus

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 365
04-07-2024
Merhaba,

Konuyla ilgili yardımcı olabilecek birileri var mıdır ?

Syg,

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
13-06-2029
Sayın @fledermaus

Süzme işlemi için option buttons yerine textboxlar ile süzme yolu ile beklentiniz olan işlemleri karşılayacağını düşündüğüm bir çalışmama sizin verilerinizi adapte ederek linkte verdiğim dosyayı hazırladım.

Bir adaptasyon olduğu için ve verilerinizde de başlıklarıçok anlamadığım ve olmadığı için tam bir tarama ya da daha fazla textbox ataması yapmadım ancak siz dosyada gerekli adaptasyonlara devam edebilirsiniz diye düşünerek son hali ile gonderiyorum.
Uygulama multipage kullanılarak hazırlandı. Kapak sayfasında bir resmi ben iş konunuzu bilemeyeceğimden siz uygun bir resim ekleyerek adres kısmını da doldurabilirsiniz.Ben elimdeki zamana göre ancak bu kadar yapabildim. Denedikten sonra sonucu bildirirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

fledermaus

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 365
04-07-2024
Sayın @cems,

Ellerinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Tasarımı biraz değiştirerek kendi dosyam şeklinde uyarlayabilirim.

Allah razı olsun.
Sevgiler..

fledermaus

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 365
04-07-2024
Tekrar Merhaba,

Paylaşmış olduğum dosya üzerinde option button ları eklemek ile alakalı yardımcı olabilecek birileri var mıdır?

Şimdiden Teşekkürler,