listboxda textbox ile arama yapmak istiyorum

Cengizhantr06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
dosyada frmharketler adlı userformda listboxsım var onun altında textbox var o textboxda yazıp listboxda arama yapmak istiyorım yardımcı olurmusunuz lütfen

Ekli dosyalar

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
Textbox1 de sütun olarak ne aramak istiyorsunuz ? Listbox da sütunlardan oluşur ve sütuna göre arama yapılabilir.

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Dosyanın tamamını anladığım söylenemez ancak şu an dosyanız textbox1 ile lstmusteriler listboxunu süzüyor ve ektedir.

Araçların adlarını değiştirirken ya da kodlar içinde Türkçe karakter kullanmayınız. Sayfa adlarında aynı şekilde Türkçe karakter kullanmayınız , ayrıca birden fazla kelime olduğunda bunları "_" altçizgi işareti ile birleştiriniz. Aksi halde bulamamaktan kaynaklı hata verebilir.

Sizin listbox araç adlarından lstmüşteriler adını " lstmusteriler " olarak değiştirip find-replace ile bütün dosyada değiştirdim. Bu şekilde çatışma çıkmayacaktır.

Diğer konu , dosyanızı buraya 4.8 Mb Ağırlığı olduğu için sayfa yüklemeyi reddett. Bunun yerine şuraya yükledim :

Dosya neden bu kadar ağır bunu hiç anlamadım , olasılıkla satırlarda çok fazla boş yere formül bulunuyor olabilir.

Cengizhantr06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Dosyanın tamamını anladığım söylenemez ancak şu an dosyanız textbox1 ile lstmusteriler listboxunu süzüyor ve ektedir.

Araçların adlarını değiştirirken ya da kodlar içinde Türkçe karakter kullanmayınız. Sayfa adlarında aynı şekilde Türkçe karakter kullanmayınız , ayrıca birden fazla kelime olduğunda bunları "_" altçizgi işareti ile birleştiriniz. Aksi halde bulamamaktan kaynaklı hata verebilir.

Sizin listbox araç adlarından lstmüşteriler adını " lstmusteriler " olarak değiştirip find-replace ile bütün dosyada değiştirdim. Bu şekilde çatışma çıkmayacaktır.

Diğer konu , dosyanızı buraya 4.8 Mb Ağırlığı olduğu için sayfa yüklemeyi reddett. Bunun yerine şuraya yükledim :

Dosya neden bu kadar ağır bunu hiç anlamadım , olasılıkla satırlarda çok fazla boş yere formül bulunuyor olabilir.
Tam istediğm gibi olmuş tşk ederim ????????????
Ama benim yüklediğm dosya 42 kb sizin geri yüklediğinizn 5 MB. Yakın nasıl oldu bende anlamadım

Cengizhantr06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Tam istediğim gibi oldu cems bey Tekrar cok tşk ederim ilginiz için işiniz rast gelsin sağolun

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
İyi bayramlar , kolay gelsin :) inşallah hepimiz için rast gitsin :)

Cengizhantr06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
İyi bayramlar , kolay gelsin :) inşallah hepimiz için rast gitsin :)
cems bey bu arama kodunu sorgu sayafasını kullamadan sadece stok sayfası ile yapabilirmiyiz mümkünmü acaba ? size zahmet