Liste Fiyatından Iskonto Düşmek

Excel Vers. ve Dili
Ms Office Enterprise 2007
Selamlar.. Elimde YTL bazında bir fiyat listesi var bunun belirledigim iskonto fiyatına göre, İskontolu fiyatlarını Excel sayfamda görmek istiyorum bu konu hakkında Düşeyara formülünü kullanmaya çalıştım fakat başaramadım.

Birde C Sütünunda 15 Satırda 4.25 YTL fiyatı olan ürünü bir türlü 4.25 olarak yazamadım. Nisan 25 diye hep kayıtlara geçti, Hücre biçimlendirden sayı - genel ve bir çok seçenegi denedigim halde gene bir degişiklik olmadı..

Çalışmam Ektedir. Yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. Herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Cocuk Bayramı Kutlu olsun..

Edit:
Dosyayı Ms Office Enterprise 2007 de bulunan Excel 2007 ile yazmıştm. Bu Programla kayıt ettıgınızde dosya uzantısı *.xlsx olarak kayıt oluyor, bunuda forum upload ederken kabul etmiyor bu yüzden uzantı sonundaki "x" i kaldırıp uzantıyı *.xls yaptım.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Dosya uzantısını değiştirmekle olmaz bu işler. Dosyayı eski versiyona göre saklayıp öyle ekleyiniz buraya.

Rakamlar türkçeye göre değil, yani kuruş ayrımı nokta, o yüzden uygun rakamlarda tarih formatına dönüşür.

Bul ve Değiştir (Ctrl+H) ile Noktaları Virgül ile değiştiriniz.

E3 :

Kod:
=C3-YUVARLA(C3*D3;2)
=C3-ROUND(C3*D3;2)
Formülü aşağıya doğru kopyalayınız.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Ms Office Enterprise 2007
Necdet Bey Yeni bir excell kullanıcısı oldugum için fazla bilgim yok malesef.. Gösterdiginiz yardım için teşekkür ediyorum.
ben bu formulu yapmak istedigimde hep #DEĞER! hatası veriyordu.. Bunun sebebi nedir? formüle bakıyorum birebir aynısını yazmışım.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın Sercan Keklik,

Önceki mesajımda da dediğim gibi rakamlarınız rakam değil tarih biçimindeydi. Ben noktaları virgül ile değiştirdim. Dolayısıyla küsurat ayrımı virgül olmuş oldu bu da bizim ve doğal olarak işletim sisteminin kullandığı ayraç haline gelmiş oldu.

Yaptığım bu.