Maaş Belgesinde değişken metin

Excel Vers. ve Dili
(Ofis 2003-Türkçe)
Arkadaşlar benim göndereceğim dosyada kırmızı renkle yazılan kısım maş belgesindeki isme bağlı olrak değişmesini istiyorum.veri sayfa 2 de.yani maaş belgesindeki isim değiştiğinde kırmızı renkle yazılı olan isim ve diğer bilgide değişmesini istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 türkçe
wordte nasıl yapıldığını biliyorum ama excelde iş değişiyo

Veri tabanında (Sayfa2'de) maaş için bir sütun açtım. Forumdan adını hatırlamadığım bir arkadaşın Kullanıcı tanımlı Yaz fonksiyonunu (rakamları yazıya çeviriyor.) kulandım. A17 hücresini inceleyin. Örnek ekte.

Excel Vers. ve Dili
(Ofis 2003-Türkçe)
ömerceri kardeşim,gönderdiğin dosyayı inceledim çok güzel olmuş.ellerine sağlık.fakat nasıl yapılacağını çıkaramadım. makro konusunda fazla bir bilgim yok.bendeki orjinal belgede uygulsmak istiyorum.yardımcı olursan sevinirim.

Bu işte makro ile tek sorunun Kullanıcı Tanımlı Fonksiyonu Modüle yazabilmen Bunun için benim gönderdiğim dosyayı aç.
Araçlar/Makro/Visual Basic Düzenleyicisi'ni tıkla,
Tek bir modül olduğundan Fonksiyonun yazılı olduğu modül açık olacak,
"Edit/Select All" ille hepsini seçin,
Yine "Edit/Copy ile kopyayın,
Kendi dosyanızda;
Araçlar/Makro/Visual Basic Düzenleyicisi'ni tıkla, Bu sefer Açık modül göremiyeceksiniz, Çünkü yok.
Sağ tarafta üste üstünde Project - VBAProject yazılı kısmın hemen altındaki kısımda boş alanda sağ tıklayın, Insert yazısının yanındaki Module Tıklayın Geniş bir alan açılacaktır. Demin kopyaladığınız kodları oraya yapıştırın.
Makro ile sorununuz bitti, geriye A17'deki formülü uyarlamak kaldı kolay gelsin. yine de bir yardımım olacaksa yarın devam edebilirim.

Excel Vers. ve Dili
(Ofis 2003-Türkçe)
omerceri kardeşim,kusura bakmayın sizi yine rahatsız ediyorum.Makro kısmını kopyalama işini hallettim.fakat A17 deki formülü yapamadım.formüller & işareti ile başlıyor anlamını biliyorum formül düzenlerken mutlak başvuru olarakm düznlenmiş.fakat ben becermedim.
Birde memur yazan kısımda değişmesini istiyorum.Bu kısım bazen memur, öğretmen ,müdür ,müdürryardımcısı,hizmetli olarak değişmesi gerekiyor bunun için veri kısmından yeni bir sbunlar için sutunmu oluşturmamız gerekiyor.bu konudada yardımcı olursan sevinirim

Excel Vers. ve Dili
(Ofis 2003-Türkçe)
omerceri kardeşim çok güzel tarif etmişsin. Ellerine sağlık.fakat ben belgeye uyguladuğımda bir türlü olmuyor. galiba ben beceremiyorum.birleştirme veya tırnak işareti arasındaki boşluklardanmı kaynaklanıyor biliemiyorum. " AD" hatası veriyor.

Sırası ile yaparsan ilk önce
= “ Yukarıda kimlik ve görev bilgileri yazılı okulumuz Memuru “
sonra
= “ Yukarıda kimlik ve görev bilgileri yazılı okulumuz Memuru “ & E10 gibi
Hatanın hangi birleştirmede olduğunu yakalarsak daha kolay çözeriz.

Excel Vers. ve Dili
(Ofis 2003-Türkçe)
omerceri kardeşim, usanmadan bıkmadan bana yardımcı oldun.sana çok teşekkür ediyorum. Dediğin şekilde uyguladım. Sonunda başardım. ellerine ve emeğine sağlık

Excel Vers. ve Dili
(Ofis 2003-Türkçe)
omerceri çok oluyorsun demede, aynı dosya üzerinde yine bir sorunla karşılaştım.rakamın yazı ile yazılan bölümünde formül girdiğim zaman " AD " hatası oluşturuyor. senin örnek olarak gönderdiğin formülü giriyorum yine olmuyor.Örnek: (Binikiyüz) yazan kısmı formüllediğim zaman yukarıda yazdığım hata oluşuyor. yazmasan herhangi bir sorun olmuyor. fakat bu seferde yazı ile yazılan kısmı yazılmıyor. yardımcı olursan sevinirim.